Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

200. Bell 505 Jet Ranger X dostarczony

Przemysł lotniczy, Lotnictwo cywilne, 19 sierpnia 2019

Amerykański Bell poinformował o dostarczeniu 200. śmigłowca modelu 505 Jet Ranger X. Jubileuszowy egzemplarz trafił do austriackiego HUBI-FLY. To bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę fakt, że pierwszy Bell 505 Jet Ranger X został dostarczony do Pylon Aviation w marcu 2017.

Bell 505 Jet Ranger X jest następcą legendarnego modelu Bell 206B3 JetRanger, którego sprzedaż zakończyła się w 2010 rekordowym wynikiem ponad 7,5 tysiąca egzemplarzy / Zdjęcie: Bell Helicopters

Najnowszy Jet Ranger X od początku tworzony był w ścisłej współpracy z potencjalnymi klientami w celu zapewnienia możliwie jak najlepszego połączenia bardzo dobrych osiągów z konkurencyjną ceną. Jest to lekki, pięciomiejscowy śmigłowiec, zdolny do wykonywania szerokiej gamy zadań zarówno w sferze wojskowej, jak i cywilnej (Pierwszy policyjny Bell 505, 2018-12-05).

Bell 505 Jet Ranger X zasilany jest silnikiem Turbomeca Arrius 2R z podwójnym systemem FADEC (Full Authority Digital Engine Control), zapewniającym lepsze osiągi oraz łatwość obsługi. Dzięki niemu śmigłowiec charakteryzuje się dużą prędkością przelotową połączoną z udźwigiem użytecznym wynoszącym 680 kg.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.