Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ponad tysiąc IVECO dla Holandii

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 22 sierpnia 2019

Według ujawnionych informacji, Ministerstwo Obrony Holandii wskazało dostawcę ponad tysiąca samochodów taktycznych. Wybrano samochód LMV (Light Multirole Vehicle) produkowany przez włoski koncern IVECO.

Samochody Iveco LMV są już eksploatowane przez 17 państw na świecie / Zdjęcie: IVECO

Holandia zamierza pozyskać 1275 pojazdów w pięciu wariantach. Zakup pozwoli na całkowite zastąpienie starzejącej się floty eksploatowanych samochodów Mercedes-Benz 290 GD. Dostawy nowych samochodów rozpoczną się prawdopodobnie w 2022. Holenderska armia otrzyma pojazdy w dwóch wariantach uzbrojonych, wariancie logistycznym, ambulansu i żandarmerii wojskowej.

Iveco LMV to lekki samochód taktyczny o trakcji 4x4. Napędzany jest silnikiem o mocy 190 KM. Silnik jest połączony ze skrzynią biegów o 6 przełożeniach do przodu i 1 do tyłu. Oferowane są skrzynie automatyczne i manualne, w zależności od woli klienta. Masa pojazdu, zależnie od wariantu, wynosi ok. 7 t.

Samochód występuje w wielu odmianach różniących się długością i kubaturą kabiny. Oferowana jest również wersja dla wojsk specjalnych o lżejszej konstrukcji. Dla pojazdu oferowane są 3 warianty dodatkowego opancerzenia. Najcięższy oferuje ochronę balistyczną na poziomie 3 i przeciwminową na poziomie 2a wg STANAG 4569. Ponadto Iveco LMV może zostać uzbrojony w obrotnicę z karabinem maszynowym lub zdalnie sterowany moduł uzbrojenia.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.