Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Otwarcie MTU Aero Engines Polska

Lotnictwo cywilne, 22 maja 2009

Niemiecki producent silników lotniczych MTU Aero Engines, otworzył 20 maja w Rzeszowie swoją nową filię. Na początku znajdzie w niej zatrudnienie ok. 200 osób.

Uroczystość otwarcia nowego zakładu zgromadziła ok. 400 osób, z wicepremierem i ministrem gospodarki, Waldemarem Pawlakiem. Poświęcenia obiektu dokonał JE bp Kazimierz Górny.

Nowa filia mieści się na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego, w pobliżu międzynarodowego lotniska Rzeszów-Jasionka. Zakład zajmuje działkę o powierzchni 7 ha. Budynek składa się z dwóch skrzydeł. Jedno mieści centrum badawcze i pomieszczenia administracyjne, drugie - zakład produkcyjni i remontowy. Prezesem MTU Engines Polska jest Krzysztof Zuzak.

Zakład będzie zajmował się produkcją i projektowaniem łopat silników odrzutowych, montażem turbin niskociśnieniowych oraz remontami przewodów, uchwytów i pierścieni mocujących.

Według oficjalnych informacji zatrudnienie w zakładzie znajdzie ok. 200 osób. W 2012 liczba pracowników ma osiągnąć pułap docelowy - ok. 400 osób. W staraniach o inwestycję o szacunkowej wartości ok. 50 mln Euro, Rzeszów pokonał konkurencyjne miasta w Rumunii, Czechach i na Słowacji.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.