Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

MSPO 2019 z Wystawą Narodową USA

Imprezy branżowe, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, Służby państwowe, Strategia i polityka, 27 sierpnia 2019

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego od 27 lat jest miejscem prezentacji największych dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego świata. To nie tylko kompleksowa prezentacja sprzętu wojskowego, ale także biznesowe spotkania i umowy zawierane pomiędzy producentami sektora obronnego z różnych kontynentów. Tegoroczna edycja MSPO, już 27. z kolei, odbędzie się od 3 do 6 września 2019 i obejmie m.in. Wystawę Narodową Stanów Zjednoczonych Ameryki i 20. Wystawę Sił Zbrojnych RP. Partnerem Strategicznym targów MSPO jest Polska Grupa Zbrojeniowa. Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. MSPO towarzyszą Międzynarodowe Targi Logistyki LOGISTYKA, które w 2019 obchodzić będą jubileusz 25-lecia. 

/ Zdjęcie: Bartosz Głowacki

W ubiegłym roku MSPO zgromadził 625 przedsiębiorstw z 32 krajów świata, w tym 330 polskich. MSPO i MTL zajęły łączną powierzchnię ponad 27 tys. m2 w 7 halach wystawienniczych kieleckiego ośrodka i na terenie zewnętrznym. Wystawę odwiedziło 34 106 gości, w tym 53 delegacje z 46 państw. Podczas Dni Otwartych MSPO pojawiło się 16 000 osób. 

Swój udział w tegorocznym MSPO potwierdziło już kilkaset spółek polskiego i międzynarodowego przemysłu obronnego. Na stoiskach zaprezentowane zostaną śmigłowce, sprzęt pancerny i rakietowy, materiały wybuchowe, sprzęt i materiały wojsk chemicznych oraz uzbrojenie i sprzęt dla lotnictwa wojskowego, obrony powietrznej i marynarki wojennej. Jak co roku, nie zabraknie propozycji dla służb mundurowych – Policji, Straży Granicznej i jednostek ratowniczych. Podczas MSPO 2019 zaprezentują się również spółki oferujące urządzenia łączności, sprzęt radioelektroniczny i optoelektroniczny, artykuły żywnościowe i urządzenia do przygotowywania posiłków oraz przechowywania i transportu żywności, różnego rodzaju mundury, sprzęt i materiały medyczne.

Tradycją kieleckich targów obronnych są wizyty delegacji zagranicznych. Wystawę odwiedzają przedstawiciele resortów i sił zbrojnych z całego świata zaproszeni przez polskiego Ministra Obrony Narodowej. Udział w tegorocznej wystawie zapowiedzieli już przedstawiciele, m.in.: Afganistanu, Angoli, Arabii Saudyjskiej, Armenii, Australii, Bangladeszu, Białorusi, Brazylii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Egiptu, Finlandii, Filipin, Francji, Iraku, Izraela, Kazachstanu, Korei, Łotwy, Meksyku, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Omanu, Rwandy, Senegalu, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, USA, Uzbekistanu, Węgier, Wielkiej Brytanii, Wietnamu i Europejskiej Agencji Obrony (EDA), reprezentującej interesy 27 krajów.

Tradycją MSPO są Wystawy Narodowe. Dotychczas swój potencjał obronny prezentowało 13 państw: Niemcy, Norwegia, Francja, Izrael, USA, Szwecja, Państwa Grupy V4 , Wielka Brytania, Włochy, Turcja, Izrael i Korea Południowa.

Krajem wiodącym tegorocznego MSPO zostały Stany Zjednoczone Ameryki. Wystawa Narodowa USA będzie rozmieszczona na powierzchni 1500 m2. Gościem Honorowym Wystawy USA będzie płk Alfred Merrill Worden – uczestnik misji Apollo 15, który spędził na powierzchni Księżyca 38 minut w pilotowanym przez siebie module. Płk Worden przebywał łącznie w kosmosie przez 295 h i 11 min.

Co roku ponad 1000 żołnierzy przygotowuje i zabezpiecza Wystawę Sił Zbrojnych RP. Z okazji jubileuszu jej 20-lecia, 7 września zaplanowano Dzień Otwarty Targów, które służą zaprezentowaniu potencjału Wojska Polskiego, budowaniu tożsamości narodowej i wychowaniu w duchu patriotycznym (Senatorowie o MSPO, 2018-10-26).

Głównymi partnerami medialnym MSPO są RAPORT-wto i telewizja internetowa RAPORT-MSPO-TV.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.