Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa wersja Throwbota 2

Przemysł zbrojeniowy, Służby państwowe, Wojska specjalne, 27 sierpnia 2019

ReconRobotics i Liberty Dynamic zaprezentowały najnowszą wersję robota Throwbot 2, wyposażonego w granaty hukowo-błyskowe.

Throwbot 2 to mikrorobot miotany, którego zadaniem jest wspomaganie rozpoznania terenu podczas działań jednostek antyterrorystycznych / Ilustracja: ReconRobotics

Konstrukcja robota, o masie 0,6 kg, umożliwia pokonywanie przeszkód o wysokości do 5 cm, aczkolwiek po zamontowaniu dodatkowych modułów zdolność pokonywania przeszkód jest dwukrotnie lepsza a w dodatku Throwbot 2 jest zdolny do przenoszenia ładunku o masie 1,8 kg na specjalnym mocowaniu lub na uniwersalnej szynie montażowej.

Robot wyposażony jest w kamerę z polem widzenia 60o, mikrofon i urządzenie do obserwacji w podczerwieni na odległość ponad 7,5 m. Throwbot 2 spełnia certyfikaty IP66 i IP67 (odporności na działanie kurzu i wody), a czas jego działania to 110 min lub 160 min w przypadku wykonywania tylko obserwacji. Robot jest sterowany za pomocą niewielkiego przenośnego panelu sterowania.

Według informacji Liberty Dynamic nowy granat hukowo-błyskowy, w jaki wyposażono Throwbota granat jest znacznie bezpieczniejszy w użyciu od klasycznych rozwiązań. Poza zmniejszeniem ryzyka pożaru lub porażenia odłamkami ma programowalny elektroniczny zapalnik, który w przeciwieństwie do chemicznego nie ma nierównej zwłoki detonacji (wynoszącej nawet 800 ms pomiędzy takimi samymi granatami). Granaty z regulowanym czasem detonacji w połączeniu z robotem dają grupie szturmowej lepsze możliwości wejścia na teren działania.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.