Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MAKS 2019: Turcja zainteresowana Su-35 i Su-57

Imprezy branżowe, Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 sierpnia 2019

Pierwszego dnia rozpoczętego 27 sierpnia w Moskwie salonu lotniczego MAKS, największe zainteresowanie mediów wzbudziła wizyta prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdoğana. Po wystawie oprowadzał go osobiście prezydent FR Władimir Putin. Obydwaj dostojnicy obejrzeli m.in. kabinę wielozadaniowego samolotu bojowego Su-57 (Erdoğan był pierwszym zagranicznym przywódcą, który ją zobaczył) i wnętrze samolotu pasażerskiego MS-21.

Prezydenci FR i Turcji Recep Tayyip Erdoğan i Władimir Putin oglądają kabinę wielozadaniowego samolotu bojowego Su-57 / Zdjęcie: OAK

Następnie przywódcy Rosji i Turcji rozmawiali przez ponad godzinę za zamkniętymi drzwiami. Po  zakończeniu spotkania zorganizowano wspólną  konferencję prasową. W jej trakcie Dmitrij Szugajew, szef Rosyjskiej Federalnej Służby ds. Współpracy Wojskowo-Technicznej, poinformował media, że obydwa kraje zamierzają zacieśnić współpracę wojskową i gospodarczą.

Jednym z najważniejszych kroków, które podejmujemy z Rosją, jest wspólna produkcja. Widzieliśmy to w przypadku S-400. Szkolenie naszego personelu trwa. Chcemy kontynuować tę współpracę w wielu obszarach przemysłu obronnego, a także w lotnictwie cywilnym – powiedział prezydent Erdoğan. Prezydent Turcji dodał, że wielkość wymiany handlowej między Rosją a Turcją osiągnęła 25 mld USD, ale celem jest osiągnięcie 100 mld USD (Siódmy samolot z komponentami S-400 w Turcji, 2019-07-14).

Władimir Putin poinformował, że on i Erdoğan rozmawiali o współpracy przemysłowej i wspólnych pracach rozwojowych związanych z samolotami bojowymi Su-35 i Su-57. Prezydent Erdoğan chce zainicjować nowy program dotyczący lotniczego pogotowia ratunkowego. Również Rosja ma podobne plany. Wszyscy są zainteresowani wspólną produkcją. Jesteśmy na to gotowi i przedyskutujemy to – dodał prezydent FR (Kontrakt na 76 Su-57, 2019-06-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.