Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MAKS 2019: Mi-8AMT dla Norylsk Avia

Imprezy branżowe, Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 29 sierpnia 2019

Podczas Międzynarodowego Salonu Lotniczego i Kosmicznego MAKS-2019 holding Wiertalioty Rossii, Gazprombank Leasing i Norylsk Avia (część grupy Nornikiel) podpisały umowę leasingu 10 śmigłowców wielozadaniowych Mi-8AMT. Wiropłaty zostaną wyprodukowane w zakładach w Ułan-Ude. Dostawy będą zrealizowane w latach 2020-2024.

Mi-8AMT zostaną dostarczone Norylsk Avia w latach 2020-2024 / Zdjęcie: Wiertalioty Rossii

Po raz pierwszy podpisaliśmy umowę leasingu z Gazprombank Leasing i jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni. Pierwsze dwa Mi-8AMT zostaną dostarczone do Norylska w marcu przyszłego roku. Mi-8AMT to wspaniałe śmigłowce, wyposażone w nowoczesną awionikę i doskonale nadają się do operowania w trudnych warunkach klimatycznych Dalekiej Północy, w tundrze Tajmyru i na wyspach Oceanu Arktycznego – powiedział dyrektor generalny holdingu Wiertalioty Rossii Andriej Boginskij.

Norylsk Avia jest jedynym towarzystwem na Półwyspie Tajmyr dysponującym śmigłowcami, które jest w stanie zaspokoić potrzeby regionu w zakresie usług lotniczych. Dziś przewoźnik eksploatuje śmigłowce Mi-8, które są również używane do szybkiego reagowania w sytuacjach kryzysowych oraz lotów sanitarnych i transportu pasażerskiego mieszkańców Dalekiej Północy do odległych miejscowości.  Nowe śmigłowce pozwolą na modernizację istniejącej floty śmigłowców Norylsk Avia, których średni wiek wynosi 32 lata – dodał wiceprezes grupy Nornikiel Dmitrij Prisztowow.

Mi-8AMT jest napędzany silnikami TW3-117WM i ma zmodernizowaną przekładnię główną. Śmigłowiec może przewozić do 23 pasażerów i ładunki o masie do 4 t wewnątrz kabiny ładunkowej lub na zawiesiu zewnętrznym.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.