Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Litwa pozyska 200 JLTV

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 29 sierpnia 2019

Agencja ds. Współpracy Obronnej i Bezpieczeństwa (DSCA) poinformowała Kongres USA o wydaniu zezwolenia na sprzedaż Litwie 500 samochodów opancerzonych JLTV, wraz z niezbędnym wyposażeniem i uzbrojeniem (m.in. zsmu CROWS i 12,7-mm km M2), za sumę 170,8 mln USD.

Litwa wyda ponad 140 mln euro na zakup i obsługę 200 JLTV / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Jednak wiceminister obrony narodowej Litwy Giedrimas Jeglinskas poinformował, że rząd w Wilnie nabędzie tylko 200 JLTV. Podpisanie kontraktu w tej sprawie ma nastąpić przed końcem bieżącego roku. Kolejne JLTV mogą zostać nabyte, jeżeli Litwa wyrazi taką potrzebę.

Zakup JLTV jest częścią programu mechanizacji litewskich sił zbrojnych, obejmującego również zakup bwp Vilkas. Obecnie litewskie siły zbrojne używają opancerzonych samochodów terenowych HMMWV i Toyota Land Cruiser 200. Nowe pojazdy zwiększą mobilność, bezpieczeństwo i siłę bojową litewskiej armii. Resort obrony naszych wschodnich sąsiadów planuje przeznaczyć w l. 2020-2024 ok. 142 mln euro na zakup i obsługę JLTV (Wstępna gotowość operacyjna JLTV w USMC, 2019-08-14, Pierwsze Vilkasy przekazane , 2019-07-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.