Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bolko na próbach morskich

Marynarka wojenna, 29 sierpnia 2019

Holownik H-11 Bolko, prototypowa jednostka typu B860 budowana w stoczni Remontowa Shipbuilding, wyszedł dzisiaj, 29 sierpnia, na pierwsze próby morskie. Jest to następny etap testów, jaki następuje po zakończeniu fazy prób na uwięzi (znanych też pod angielskim skrótem HAT –  Harbour Acceptance Tests) przeprowadzanych przy nabrzeżu stoczniowym przez praktycznie cały sierpień.

H-11 Bolko w przededniu rozpoczęcia prób morskich / Zdjęcie: Przemysław Gurgurewicz

Zmiany konstrukcyjne dokonane w tym roku w projekcie holowników znacznie opóźniły harmonogram przekazania gotowych jednostek odbiorcy. Zgodnie z pierwotnym planem H-11 Bolko powinien zakończyć próby morskie do 19 lutego br.

W chwili obecnej do odbioru gotowy powinien być już także drugi egzemplarz – H-1 Gniewko, w wypadku którego zakładano zakończenie prób morskich do 19 lipca. Wprowadzane już po wodowaniu obu tych jednostek modyfikacje spowodowały, że terminy te stały się nieaktualne i w przypadku prototypu nastąpiło przesunięcie o przeszło pół roku (Rozpoczęcie budowy B860/6, 2019-07-09).

Na podstawie informacji Przemysława Gurgurewicza


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra