Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bezzałogowiec dla ABV

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 30 sierpnia 2019

Wojska lądowe USA poszukują bezzałogowego statku latającego, który operowałby z pokładu ciężkiego wozu inżynieryjnego M1150 Assault Breacher Vehicle (ABV). Rozwiązanie takie ma zwiększyć skuteczność działania i przeżywalność na polu bitwy tego ciężkiego pojazdu.  

Amerykanie dysponują obecnie 39 ABV, które używane są przez jednostki inżynieryjne US Army i US Marine Corps / Zdjęcie:  US Army

Głównym celem bezzałogowca, wyposażonego w radiostację, będzie retransmisja informacji i zapewnienie dodatkowej świadomości sytuacyjnej (obrazów) załogom ABV, pozostającym w ukryciu.

ABV jest zbudowany na podwoziu czołgu podstawowego M1 Abrams. Wóz wyposażony jest w pługi przeciwminowe i przystosowany do wystrzeliwania ładunków wydłużonych, służących do wykonywania przejść w zaporach minowych. Załogę ABV stanowią dowódca i kierowca. Pojazd jest uzbrojony w 12,7-mm km M2.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.