Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ukraińskie Shrek-M w Burkina Faso

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 01 września 2019

Potwierdziły się nieoficjalne doniesienia z lipca 2019 o sprzedaży przez Ukroboronservice pojazdów opancerzonych 4x4 Shrek-M jednemu z państw afrykańskich. Okazało się, że chodzi o Burkina Faso. Ukraińcy potwierdzili, że do tego państwa w czerwcu dotarły w czerwcu 3 Shreki-M.

3 ukraińskie pojazdy opancerzone 4x4 Shrek-M dostarczone w czerwcu 2019 Burkina Faso / Zdjęcie: Ukroboronservice

Przeciwminowe pojazdy opancerzone Shrek-M są budowane na bazie podwozia 4x4 KrAZ-5233 we współpracy AutoKrAZ z kanadyjską Streit Group. Mają część denną o przekroju V. Są wyposażone w 6-metrowe dźwigi produkcji włoskiej, mogące podnosić obiekty o masie 300 kg. Można nimi sterować z wnętrza pojazdu z wykorzystaniem kamery. System rozminowania pochodzi z USA.

Shrek-M przewozi 2 kierowców i 10 członków desantu. Jego opancerzenie zapewnia ochronę balistyczną na poziomie STANAG 4569 Level 2 (pociski kal. 7,62 mm i odłamki granatów) i przeciwminową na poziomie STANAG 4569 Level 2a/b (do 6 kg ekwiwalentu trotylu pod dnem lub 14 kg pod kołem). Masa wyposażonego pojazdu wynosi 17 100 kg. Pojazdy dostarczone Burkina Faso są napędzane silnikami o mocy 380 KM z 9-biegową skrzynią przekładniową.

Według dostępnych danych, jeden Shrek-M trafił dotąd do ukraińskiego MSW, a kolejny do Gwardii Narodowej. W SZ Ukrainy pojazdów tego typu nie ma.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.