Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Algieria zamówiła myśliwce MiG-29M i Su-30MKI

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 06 września 2019

Według portalu menadefense, pod koniec sierpnia, w czasie MAKS 2019 delegacja Algierii z dowódcą jej wojsk lotniczych na czele, zamówiła nowe rosyjskie samoloty dla dwóch eskadr myśliwskich. Chodzi o 14-16 myśliwców MiG-29M/M2, które mają zastąpić kończące swój żywot samoloty MiG-29S w wyposażeniu 193. eskadry myśliwskiej, oraz 14-16 Su-30MKI(A), z których ma zostać sformowana nowa eskadra.

Wielozadaniowy myśliwiec Su-30MK(A) algierskich wojsk lotniczych / Zdjęcie: AAF

O pierwszym z planowanych zakupów portal informował już rok temu. Drugi jest pewnym zaskoczeniem. Ma dotyczyć zarówno zakupu nowych myśliwców, jak i modernizacji dotychczas użytkowanych przez Algierczyków Su-30 starszych wersji. Modernizacja ma obejmować elektronikę pokładową, radiolokator, system uzbrojenia oraz dodanie holowanego wabika.

Strona rosyjska nie potwierdziła oficjalnie podpisania kontraktów.

Algieria dysponuje obecnie 23 myśliwcami MiG-29 różnych wersji i 58 myśliwcami Su-30MK(A).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.