Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Strajk pilotów British Airways

Lotnictwo cywilne, Ludzie, 08 września 2019

Dziś o północy ma rozpocząć się pilotów British Airways. Walczą oni o wyższe płace i lepsze warunki pracy. Pasażerowie są informowani przez związek pilotów Balpa (Brytyjskie Stowarzyszenie Pilotów Linii Lotniczych), by nie przyjeżdżali na lotniska. Z kolei władze linii twierdzą, że zaplanowali alternatywne rozwiązania, dzięki którym większość pasażerów zostanie obsłużonych. Obie strony podkreślają gotowość do wznowienia rozmów o kompromisie.

Zdjęcie: British Airways

Wszystko wskazuje na to, że większość lotów British Airways w poniedziałek i wtorek nie zostanie zrealizowanych. Problemy spowodowane przez strajk będą jednak poważniejsze. Trudne będzie m.in. znalezienie miejsc dla samolotów i wznowienie lotów w kolejnych dniach.

Analitycy przewidują, że British Airways z powodu strajku nie zrealizują większości z blisko 1600 lotów tylko z Heathrow i Gatwick. Przez 2 dni linie mogą stracić ok. 100 mln GBP. A trzeba pamiętać, że Balpa planuje powtórzenie strajku 27 września.

Piloci odrzucili ofertę podwyżki wynagrodzeń o 11,5% w ciągu 3 lat, złożoną przez władze British Airways w lipcu 2019. Związkowcy twierdzą, że lepsze wyniki finansowe przedsiębiorstwa (spółka dominująca zanotowała w ub.r. wzrost zysków o 9%) powinny skłonić zarząd do zaproponowania lepszych warunków płacowych. Tym bardziej, że w gorszych latach piloci zgadzali się na brak podwyżek.

Z kolei zarząd twierdzi, że piloci British Airways otrzymują wynagrodzenia na poziomie światowym. Oferta podwyżki została zaś zaaprobowana przez personel pokładowy, naziemny i inżynierów. Ich związki – Unite i GMB – uznały ją za dostateczną.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.