Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LOT poleci z Warszawy do Bydgoszczy

Lotnictwo cywilne, 09 września 2019

PLL LOT uruchomią bezpośrednie połączenie z Warszawy do międzynarodowego portu lotniczego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Już od 27 października Bombardiery Q400 będą wykonywały rejsy na tej trasie 10 razy w tygodniu.

/ Zdjęcie: Port lotniczy Bydgoszcz

Od poniedziałku do piątku samoloty naszego narodowego przewoźnika będą startowały z warszawskiego Lotniska Chopina o godz. 13:40, aby wylądować w Bydgoszczy o 14:30. Rejsy powrotne z lotniska Szwederowo będą rozpoczynać się o 15:10, a kończyć lądowaniem w stolicy o 16:00.

Oprócz tego pasażerowie będą mieli jeszcze do dyspozycji loty z Warszawy o 23:00, we wtorki, środy, czwartki, piątki i niedziele, przybywające do Bydgoszczy o 23:50. Ze Szwederowa można będzie dostać się na Lotnisko Chopina rejsami wykonywanymi w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i soboty o godz. 6:00, które wylądują w stolicy o 6:50.

To bardzo dobra wiadomość dla potencjalnych pasażerów i jednocześnie sygnał, że nasze lotnisko się liczy. Nie bez znaczenia jest też fakt, że te połączenia z całą pewnością poprawią wynik finansowy portu – podkreślił marszałek województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

Rozkład został skonstruowany w taki sposób, aby zapewnić szybką i komfortową podróż zarówno dla osób lecących biznesowo i turystycznie do Warszawy jak i dla tych, którzy chcą polecieć dalej. Zróżnicowane godziny lotów zapewniają możliwość dogodnej przesiadki na Lotnisku Chopina, na rejsy do Ameryki Północnej, Azji, Europy Zachodniej i Środkowej oraz do portów krajowych – powiedział dyrektor biura siatki połączeń PLL LOT Robert Ludera.

Powrót bezpośrednich połączeń lotniczych z Bydgoszczy do Warszawy jest realizacją celu wpisanego w plan wieloletni lotniska. Dzięki uruchomieniu lotów do Warszawy umożliwiamy naszym pasażerom planowanie podróży do wielu europejskich miast z wylotem rano i powrotem wieczorem – dodał prezes zarządu portu lotniczego Bydgoszcz Tomasz Moraczewski.

Gmina miasta Toruń docenia sąsiedztwo portu lotniczego Bydgoszcz. Cieszymy się z planowanego uruchomienia bezpośredniego połączenia lotniczego Bydgoszczy z Warszawą. Rozwój portu stwarza dla Torunia szereg nowych możliwości promowania miasta oraz nawiązywania kontaktów z potencjalnymi partnerami na całym świecie. Wspieramy bydgoski Port Lotniczy i deklarujemy dalsze wsparcie, mając nadzieję na kontynuację owocnej współpracy – stwierdził prezydent Torunia Andrzej Rakowicz (3 mln pasażerów Ryanaira w Bydgoszczy, 2018-10-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.