Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe uzbrojenie serbskich żandarmów

Służby państwowe, Przemysł zbrojeniowy, 11 września 2019

Podczas ćwiczenia serbskiego ministerstwa spraw wewnętrznych Povratak (powrót) 2019, które odbyło się 7 września na poligonie Nikinci, rodzima Žandarmerija zaprezentowała kilka nowych typów uzbrojenia, jakie ma w wyposażeniu.

Serbskie ministerstwo spraw wewnętrznych przechodzi obecnie proces głębokiej modernizacji, której celem jest poprawa zdolności policyjnych sił specjalnych / Zdjęcia: MSW Serbii

Po raz pierwszy publicznie pokazano karabin napedwoy DillonAero M134 Minigun 7,62 × 51 mm, zainstalowany na lekkim opancerzonym bojowym samochodzie BOV M16 Miloš (4x4) oraz cztery samobieżne działa przeciwlotnicze Praga VS35 M19 (SPAAG), które niedawno przeszły remonty i modernizację w lokalnej spółce Srboauto z Ostružnicy.

W manewrach Povratak 2019 wziął udział również kołowy transporter opancerzony Lazar II 8x8 uzbrojony w nowy zdalnie sterowany moduł uzbrojenia o nazwie DUBS Kerber, z opracowanym w b. Jugosławii trójlufowym przeciwlotniczym 20-mm działkiem Zastava M55, zaprezentowany po raz pierwszy na Międzynarodowych Targach Obronnych Partner, które odbyły się w Belgradzie w dniach 25–28 czerwca.

Innym uczestnikiem ćwiczenia był kto Lazar II 8x8 wyposażony w rosyjską wieżę MB2-03 ze stabilizowanym 30-mm działkiem 2A42 z obustronnym zasilaniem amunicją, 7,62-mm km PKTM i 30-mm granatnikami automatycznymi AG-17.

Serbskie ministerstwo spraw wewnętrznych przechodzi obecnie proces głębokiej modernizacji, której celem jest poprawa zdolności policyjnych sił specjalnych.  Resort ma już na stanie trzy śmigłowce Airbus H145M (zn. rej. YU-SAR, YU-MED i YU-ICE, Pierwszy H145M przekazany Serbii, 2019-06-27) i do końca roku powinien otrzymać jeszcze jeden wiropłat tego typu. Ponadto w 2021 i 2022 zostaną dostarczone trzy śmigłowce średnie H215 Super Puma – dwa z nich będą nosiły kamulfaż i zostaną uzbrojone w km M134 (Pokaz nowego serbskiego uzbrojenia , 2019-01-16).

Na podstawie informacji Igora Bożinowskiego
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra