Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby THeMISa z Javelinem

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 11 września 2019

Bezzałogowiec THeMIS (Tracked Hybrid Modular Infantry System) wyposażono w zdalnie sterowany moduł uzbrojenia Protector z 12,7-mm wkm M2 i ppk FGM-148 Javelin. Próby były prowadzone w czerwcu w Stanach Zjednoczonych w Redstone Test Center w stanie Alabama. Przeprowadzono serię strzelań z wkm i ppk. W ich trakcie bezzałogowiec był sterowany drogą radiową.

Próbne strzelania ppk Javelin z bezzałogowca THeMIS / Zdjęcie: Kongsberg

Dzięki testom udało się potwierdzić możliwość integracji Javelina z lądowym bezzałogowcem i kolejnymi typami uzbrojenia. Testy THeMIS-a wpisują się w trwający obecnie trend uzbrajania niewielkich bezzałogowców. Stosowanie tego rodzaju pojazdów pozwala zmniejszyć zaangażowanie żołnierzy na współczesnym polu walki, co przekłada się na niższe straty osobowe.

THeMIS jest bezzałogowcem oferowanym przez estońską spółkę Milrem Robotics. Przeznaczony jest do wsparcia żołnierzy na polu walki. Bezzałogowiec oferowany jest w wariancie pojazdu logistycznego, transportera bsl, zwalczania IED i wariancie pojazdu bojowego z różnymi rodzajami uzbrojenia. Obecnie proponowana jest piąta generacja bezzałogowca. THeMIS najnowszej generacji w wariancie pojazdu logistycznego został już pozyskany przez siły zbrojne Holandii i Norwegii (DSEI 2019: THeMIS z Brimstone , 2019-09-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.