Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Próby THeMISa z Javelinem

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 11 września 2019

Bezzałogowiec THeMIS (Tracked Hybrid Modular Infantry System) wyposażono w zdalnie sterowany moduł uzbrojenia Protector z 12,7-mm wkm M2 i ppk FGM-148 Javelin. Próby były prowadzone w czerwcu w Stanach Zjednoczonych w Redstone Test Center w stanie Alabama. Przeprowadzono serię strzelań z wkm i ppk. W ich trakcie bezzałogowiec był sterowany drogą radiową.

Próbne strzelania ppk Javelin z bezzałogowca THeMIS / Zdjęcie: Kongsberg

Dzięki testom udało się potwierdzić możliwość integracji Javelina z lądowym bezzałogowcem i kolejnymi typami uzbrojenia. Testy THeMIS-a wpisują się w trwający obecnie trend uzbrajania niewielkich bezzałogowców. Stosowanie tego rodzaju pojazdów pozwala zmniejszyć zaangażowanie żołnierzy na współczesnym polu walki, co przekłada się na niższe straty osobowe.

THeMIS jest bezzałogowcem oferowanym przez estońską spółkę Milrem Robotics. Przeznaczony jest do wsparcia żołnierzy na polu walki. Bezzałogowiec oferowany jest w wariancie pojazdu logistycznego, transportera bsl, zwalczania IED i wariancie pojazdu bojowego z różnymi rodzajami uzbrojenia. Obecnie proponowana jest piąta generacja bezzałogowca. THeMIS najnowszej generacji w wariancie pojazdu logistycznego został już pozyskany przez siły zbrojne Holandii i Norwegii (DSEI 2019: THeMIS z Brimstone , 2019-09-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.