Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Fantom – nowy rosyjski karabin precyzyjny

Przemysł zbrojeniowy, 15 września 2019

Rosyjski holding Bespoke Gun zaprezentował nowy karabin precyzyjny Fantom (Phantom). Zbudowano go na bazie nowych, rodzimych komponentów. Chodzi zarówno o łoże, jak i podstawowe mechanizmy, które zostały skonstruowane od nowa. Wcześniej Bespoke Gun do produkcji broni strzeleckiej wykorzystywał gotowe komponenty produkcji zagranicznej.

W prezentowanej wersji karabin precyzyjny Fantom umieszczono na dwójnogu / Zdjęcie: Bespoke Gun

Jednym z powodów powstania nowej konstrukcji było wprowadzenie wobec Rosji sankcji gospodarczych przez USA i niektórych ich sojuszników. Bespoke Gun i inni producenci broni strzeleckiej muszą teraz znaleźć zamienniki dla wielu komponentów sprowadzanych z zagranicy. Fantom ma nie tylko nowe mechanizmy, ale i efektowny wygląd zewnętrzny. Do jego budowy wykorzystano m.in. kompozyty węglowe. Kształt wykonanego z nich łoża ma szczególnie sprzyjać celności strzałów.

Długość całkowita karabinu Fantom wynosi 985 mm, a masa poniżej 4 kg. Długość lufy w wersji podstawowej to 16 cali (ok. 406 mm). Prędkość początkowa pocisku sięga 930 m/s, a odległość skutecznego strzału wynosi 1 km. Przy wykorzystaniu specjalnie wyprodukowanych nabojów dokładność ognia ma być bliska 0,1 МОА.

Bespoke Gun zapowiedział już kolejny debiut. Ma on nastąpić w ciągu miesiąca. Holding zaprezentuje wówczas karabin Fantom-Taktika.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.