Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Szczit Sojuza 2019

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 17 września 2019

Na poligonie Mulino w okolicach Niżnego Nowogrodu trwa ćwiczenie Szczit Sojuza (ros. Tarcza Związku) 2019. Biorą w nim udział żołnierze z Rosji i Białorusi. Ćwiczenie odbywa się co dwa lata na przemian w Rosji i w Białorusi.

Szczit Sojuza 2019 to kolejne przedsięwzięcie pogłębiające współpracę wojskową FR i Białorusi / Zdjęcie: MO Federacji Rosyjskiej

Udział w ćwiczeniu bierze 12 tys. żołnierzy i 950 sztuk sprzętu wojskowego. Podczas ćwiczenia używane są wozy bojowe, lotnictwo i śmigłowce. Ministerstwo Obrony Białorusi wysłało do Rosji 4000 żołnierzy, ponad 30 czołgów, 80 pojazdów opancerzonych, 50 wieloprowadnicowych wyrzutni pocisków rakietowych i około 15 samolotów i śmigłowców.

Ćwiczenie zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy wiąże się z planowaniem użycia wojsk i koncentracją podległych pododdziałów. Zaś drugi etap obejmuje wykrycie, zablokowanie i neutralizację nielegalnych grup zbrojnych, dywersyjnych i rozpoznawczych potencjalnego przeciwnika. Ćwiczenie obejmuje nie tylko działania bojowe, lecz także inne czynności w celu stabilizacji sytuacji na danym obszarze.

Szczit Sojuza 2019 jest organizowane pod przewodnictwem dowódcy Zachodniego Okręgu Wojskowego, Szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych FR i Ministra Obrony Republiki Białorusi. Ćwiczenie potrwa do 19 września.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.