Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

6. połączenie z Katowic do Skandynawii

Lotnictwo cywilne, 17 września 2019

Wizz Air zainaugurował wczoraj, 16 września, nowe połączenie z Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach do norweskiego Ålesund. Całoroczne rejsy są obsługiwane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki.

/ Zdjęcie: Sławomir Brożek

Ålesund to szóste połączenie do Skandynawii dostępne z pyrzowickiego lotniska. Wizz Air lata z Katowic także do Bergen, Oslo-Torp, Malmö-Sturup, Sztokholmu-Skavsta i Stavanger.

W 2018 na wszystkich skandynawskich trasach z i do Pyrzowic podróżowało ponad 290 tys. osób, co stanowiło ok. 6% liczby pasażerów obsłużonych w tym czasie.

W 2020 prognozowany jest wzrost liczby podróżnych obsługiwanych na trasach do Szwecji i Norwegii. Nastąpi to w skutek zwiększenia skandynawskiej siatki połączeń zimą 2019/2020, kiedy Ryanair uruchomi dwie, całoroczne trasy, do Oslo-Torp i Göteborga (Początek przebudowy w Pyrzowicach, 2019-09-09, 15-lecie Wizz Air, 2019-05-21, 3 mln Ryanaira w Katowicach, 2019-05-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.