Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dwa nowe warianty JLTV

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 19 września 2019

Oshkosh Defense prezentuje dwa warianty pojazdu JLTV podczas trwającej obecnie wystawy Marine Day Expo 2019 w bazie USMC w Quantico. Jeden z nich jest pojazdem ze zdalnie sterowanym modułem uzbrojenia, ppk i bezzałogowcem klasy mikro, a drugi – nosicielem amunicji krążącej.

Zastosowanie JLTV jako nosiciela amunicji krążącej zapewnia elastyczność i precyzję w zwalczaniu celów / Zdjęcie: Oshkosh Defense

4-drzwiowy JLTV został uzbrojony w zsmu LW30 produkcji Kongsberga. Jego uzbrojenie stanowi 30-mm armata automatyczna M230 i 7,62-mm km. Zastosowano w nim także Javelin Integration Kit, który pozwala na zamontowanie i wystrzeliwanie ppk FGM-148 Javelin. Po raz pierwszy pojazd został wyposażony w bezzałogowiec Black Hornet klasy mikro. Bsl ma zwiększyć świadomość sytuacyjną załogi pojazdu w jego najbliższym otoczeniu (Wstępna gotowość operacyjna JLTV w USMC, 2019-08-14, JLTV z Javelinem , 2019-06-25).

Drugi pojazd został zaprezentowany w wariancie 2-drzwiowym, z wieloprowadnicową wyrzutnią amunicji krążącej. Mieści ona sześć bezzałogowców uderzeniowych Hero-120 produkcji izraelskiego UVision. Hero-120 to amunicja krążąca o zasięgu do 40 km i długotrwałości lotu 60 min. Przenosi 3,5-kg głowicę bojową. Napędzana jest silnikiem elektrycznym (HERO zadebiutuje na MDM, 2019-09-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.