Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Bardzo lekki sztucer Seekins Precision

Przemysł zbrojeniowy, 30 września 2019

Korzystając ze swojego doświadczenia w projektowaniu karabinków systemu AR oraz sztucerów Seekins Precision zdecydował się zaprojektować ciekawą hybrydę – bardzo lekki sztucer o masie 2,5 kg, zasilany amunicją Horandy 6.5 PRC.

Seria sztucerów Hawk słynie z bardzo wysokiej jakości wykonania i dbałości o szczegóły / Zdjęcie: Seekins Precision

Tak małą masę uzyskano dzięki unikatowemu rozwiązaniu komory zamkowej, która, w przeciwieństwie do klasycznych sztucerów, została wykonana ze stopu aluminium 7075. Jej newralgiczne miejsca, takie jak komora nabojowa, opory ryglowe i czoło zamka, zostały wzmocnione stalą nierdzewną. Ekstraktor jest zbliżony do stosowanego w karabinkach AR, a rączka przeładowania jest demontowana.

Havak Element ma wiele wspólnego z innymi sztucerami serii Hawk. Znajdziemy tutaj polimerowe łoże, regulowany mechanizm spustowy z siłą nacisku wynoszącą 1,13 kg i fabrycznie zamontowaną na grzbiecie zamka szynę Picatinny z pochyleniem 20 MOA i zintegrowaną poziomicą. Lufa o długości 533 mm i o skoku gwintu 1:8 cala, zakończona gwintem pozwalającym na montaż m.in. tłumików dźwięku, również została wykonana ze stali nierdzewnej i wyróżnia się charakterystycznym spiralnym ryflowaniem.

Zasilanie Havak Element odbywa się za pomocą 3-nabojowych magazynków, a sztucery są wykonywane na zamówienie w cenie 2795 USD za sztukę.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.