Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BMP-2M dla Akademii im. Rokossowskiego

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 30 września 2019

Do Dalekowschodniej Akademii Dowódczej im. Konstantego Rokossowskiego dotarło 40 zmodernizowanych BMP-2M. Wozy posłużą do szkolenia oficerów sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Dostarczone do Dalekowschodniej Akademii Dowódczej pojazdy będą używane do szkolenia przyszłej kadry jednostek użytkujących BMP-2M / Zdjęcie: KBP

Federacja Rosyjska stopniowo modernizuje flotę pojazdów wojsk pancernych i zmechanizowanych. Jednym z elementów unowocześniania sprzętu jest podpisana we wrześniu 2017 umowa na modernizację 540 BMP-2 i BMD-2. Podobnie, jak w prowadzonej modernizacji czołgów T-72 do wariantu T-72B3 Rosjanie skupili się na podniesieniu zdolności ogniowych użytkowanego sprzętu. W ten sposób możliwe jest jego utrzymanie w linii. Dostarczone do Dalekowschodniej Akademii Dowódczej pojazdy będą używane do szkolenia przyszłej kadry jednostek użytkujących BMP-2M (Początek prób BMD-2M, 2019-08-05).

Głównym elementem modernizacji pojazdów BMP-2M jest moduł uzbrojenia B05Ja01 Bierieżok. Jego podstawowe uzbrojenie stanowi armata automatyczna 2A42 kal. 30 mm i poczwórna wyrzutnia ppk 9M133 Kornet-E. Dodatkowym uzbrojeniem jest granatnik automatyczny AG-17 kal. 30 mm i sprzężony z armatą automatyczną karabin maszynowy PKT. Moduł ma układ stabilizacji i bogate wyposażenie optoelektroniczne (w tym kamery termowizyjne i dalmierz laserowy). Dzięki B05Ja01 zmodernizowane BMP-2 zyskają zdobność do walki w nocy i trudnych warunkach atmosferycznych, prowadzenia ognia w ruchu i zwalczania czołgów podstawowych.

Wśród innych stosowanych w BMP-2M usprawnień znajduje się nowy zespół napędowy UTD-23 o mocy 260 KM. Pojazd może zostać dopancerzony dodatkowymi modułami, które zapewniają odporność na pociski kalibru 12,7 mm. W wozach stosowany jest również nowoczesny system łączności cyfrowej Akweduk. Mimo modernizacji BMP-2M zachowują zdolność pływania i przewożenia 7 żołnierzy desantu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.