Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa wersja Match Pro Riflescope

Przemysł zbrojeniowy, 30 września 2019

Bushnell wprowadził do sprzedaży nową podświetlaną wersję lunety Match Pro Riflescope  6 - 24 x 50. Wodoodporna luneta ma masę 845 g i 30-mm tubus umożliwiający 18 MIL regulacji zarówno w pionie, jak i poziomie. Naniesiony bezpośrednio na szkło podświetlany krzyż DEPLOY MIL RETICLE został umieszczony w pierwszym planie optycznym, co pozwala na wybieranie poprawek przy każdej krotności, a nie tylko dedykowanej jak to bywa w celownikach z krzyżem w drugim planie. Niestety pewnym minusem jest powiększanie się siatki celowniczej wraz z większym przybliżeniem.

Luneta Bushnell Match Pro Riflescope  6 - 24 x 50 jest dedykowana głównie do karabinków zasilanych amunicją bocznego zapłonu, ale powinna też sobie poradzić na mocniejszych konstrukcjach / Zdjęcie: Bushnell

Wieżyczki zostały wyskalowane w miliradianach, gdzie jeden klik to 0.1 MIL i są wyposażone w niewymagający narzędzi system Zero Reset i mechanizm blokujący, który zapobiega przypadkowej zmianie ustawień lunety.

Wyraźny obraz zapewniają precyzyjnie wykonane i wielokrotnie pokryte powłokami antyrefleksyjnymi soczewki. Ponadto powłoka Ultrawide Band Coating poza zmniejszaniem refleksów poprawia też kontrast, a ochronna warstwa EXO Barrier uniemożliwia osadzanie się wody i kurzu na soczewce. Bariera zapobiega też skraplaniu się pary pochodzącej z oddechu.

Celownik wyposażony jest w boczną regulację paralaksy (już od 10 jardów, czyli 9,14 m). Taka wartość zadowoli też strzelców używających broni pneumatycznej. Pokrętło do regulacji znajduje się po lewej stronie korpusu. Cena nowości na rynku amerykańskim wynosi 499,99 USD, co nie wydaje się zbyt wygórowaną kwotą, biorąc od uwagę liczne funkcje.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.