Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa wersja Match Pro Riflescope

Przemysł zbrojeniowy, 30 września 2019

Bushnell wprowadził do sprzedaży nową podświetlaną wersję lunety Match Pro Riflescope  6 - 24 x 50. Wodoodporna luneta ma masę 845 g i 30-mm tubus umożliwiający 18 MIL regulacji zarówno w pionie, jak i poziomie. Naniesiony bezpośrednio na szkło podświetlany krzyż DEPLOY MIL RETICLE został umieszczony w pierwszym planie optycznym, co pozwala na wybieranie poprawek przy każdej krotności, a nie tylko dedykowanej jak to bywa w celownikach z krzyżem w drugim planie. Niestety pewnym minusem jest powiększanie się siatki celowniczej wraz z większym przybliżeniem.

Luneta Bushnell Match Pro Riflescope  6 - 24 x 50 jest dedykowana głównie do karabinków zasilanych amunicją bocznego zapłonu, ale powinna też sobie poradzić na mocniejszych konstrukcjach / Zdjęcie: Bushnell

Wieżyczki zostały wyskalowane w miliradianach, gdzie jeden klik to 0.1 MIL i są wyposażone w niewymagający narzędzi system Zero Reset i mechanizm blokujący, który zapobiega przypadkowej zmianie ustawień lunety.

Wyraźny obraz zapewniają precyzyjnie wykonane i wielokrotnie pokryte powłokami antyrefleksyjnymi soczewki. Ponadto powłoka Ultrawide Band Coating poza zmniejszaniem refleksów poprawia też kontrast, a ochronna warstwa EXO Barrier uniemożliwia osadzanie się wody i kurzu na soczewce. Bariera zapobiega też skraplaniu się pary pochodzącej z oddechu.

Celownik wyposażony jest w boczną regulację paralaksy (już od 10 jardów, czyli 9,14 m). Taka wartość zadowoli też strzelców używających broni pneumatycznej. Pokrętło do regulacji znajduje się po lewej stronie korpusu. Cena nowości na rynku amerykańskim wynosi 499,99 USD, co nie wydaje się zbyt wygórowaną kwotą, biorąc od uwagę liczne funkcje.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.