Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wielka parada w Pekinie

Imprezy branżowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, Przemysł lotniczy, 01 października 2019

1 października 2019 na Placu Tienanmen (Niebiańskiego Spokoju) w Pekinie z okazji 70-lecia powstania Chińskiej Republiki Ludowej odbyła się wielka parada wojskowa. Z trybun odbierał ją prezydent Xi Jinping, któremu towarzyszyli byli przywódcy – Hu Jintao i Jiang Zemin. W defiladzie wzięło udział 15 tysięcy żołnierzy. Po placu przejechało 580 egzemplarzy sprzętu wojskowego, a nad nim przeleciało 160 statków powietrznych.

Chińczycy pokazali wiele nowych typów uzbrojenia. Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich i kilka innych ciekawostek.

 Paradę otworzył prezydent ChRL Xi Jinping, a za nim pojawiły się poczty sztandaroweNa czele kolumny maszerowało m.in. 17 generałów chińskich sił zbrojnychPo czołgach podstawowych Typ 99A na placu Tienanmen po raz pierwszy przejechała kolumna lekkich czołgów Typ 15W czasie parady po raz pierwszy pokazano samobieżną haubicę na podwoziu kołowym PLC181Zaprezentowała się też jednostka wyposażona w wiatrakowce Hunting EagleNowe systemy walki radioelektronicznej na podwoziach kołowychPokazywane wcześniej na nieoficjalnych zdjęciach w Internecie naddźwiękowe rozpoznawcze bsl stealthNowy bojowy bsl stealth w układzie latającego skrzydła GJ-11, zaprojektowany przez korporację Hongdu wchodzącą w skład państwowego koncernu AVICHiperdźwiękowe rakiety balistyczne DF-17, zaprojektowane przez CASC (China Aerospace Science and Technology Corporation), o zaNowe strategiczne rakiety balistyczne DF-41 o zasięgu do 14 tys. km. Mogą przenosić do 12 niezależnie naprowadzanych na cele głowic atomowychPremierę miało również 11-lufowe przeciwlotnicze działko morskie H/PJ-11Bezzałogowe głębinowe aparaty rozpoznawcze HSU001Strategiczne rakiety balistyczne stanowiące uzbrojenie atomowych okrętów podwodnychFormacja śmigłowców przeleciała nad placem Tienanmen tworząc liczbę 70


Drukuj Góra