Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Joint venture Raytheona i Rheinmetalla

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 02 października 2019

Amerykański Raytheon i niemiecki Rheinmetall Defence utworzyły spółkę joint venture nazwaną Raytheon Rheinmetall Land Systems LLS.

OMFV zostanie opracowany na bazie bwp Lynx / Zdjęcie: Rheinmetall

Nowy podmiot weźmie udział w postępowaniu na Optionally Manned Fighting Vehicle, który zastąpi w US Army bwp M2 Bradley. Nowa konstrukcja ma być zoptymalizowana do walki w terenie zurbanizowanym. Pojazd powinien być opcjonalnie przystosowany do sterowania zdalnego, bez załogi w jego wnętrzu.

Spółka zaoferuje US Army bwp Lynx. W ramach współpracy Raytheon zamontuje w pojeździe własne komponenty, takie jak ppk TOW, system aktywnej ochrony, urządzenia optoelektroniczne trzeciej generacji i bezzałogowiec Coyote (Rheinmetall oferuje Australii Lynxy, 2019-03-11).

OMFV ma trafić do służby w 2026. Jak informuje producent, Lynx będzie mógł być produkowany w USA, jeżeli zostanie wybrany przez US Army.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra