Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwsze Travellery dla Cape Air

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 04 października 2019

Do USA przybyły dwa pierwsze samoloty Tecnam P2012 Traveller przeznaczone dla Cape Air. Transatlantycka podróż długości ponad 7400 km z zakładów w Capui do Hyannis w stanie Massachusetts zajęła 3 dni.

 Dwa pierwsze P2012 Traveller dla Cape Air po lądowaniu na lotnisku Barnstable / Zdjęcie: Tecnam

Za sterami samolotów zasiadali: 28-letni Giovanni Pascale (wnuk braci Luigiego i Giovanniego, którzy założyli spółkę Construzioni Aeronautiche Tecnam) i Elio Rullo oraz Vito Preti i Antonio Covino. W trakcie przelotu załogi lądowały w Groningen w Holandii, Inverness w Szkocji, Reykjaviku na Islandii, Narsarsuaq na Grenlandii (podejście do lądowania prowadzi tam przez fiord, otoczony górami i lodowcami) i Goose Bay w Kanadzie.

Ostatnim przystankiem było lotnisko Barnstable w Hyannis w stanie Massachusetts w USA, gdzie Włosi zostali powitani przez przedstawicieli Cape Air: założyciela i dyrektora generalnego Dana Wolfa, prezes Lindy Markham i starszego wiceprezesa ds. planowania i floty Jamesa Goddarda.

Cape Air były pierwszym towarzystwem, które zamówiło P2012, w liczbie aż 100 egz.. Szefowie linii zamierzają wprowadzić nowe samoloty do użytku do końca tego roku. W ciągu dwóch lat Cape Air mają dysponować 20 Travellerami, które sukcesywnie będą zastępowały Cessny 402C – najstarsze z 88 samolotów tego typu we flocie amerykańskich linii zostały wyprodukowane pod koniec lat 1970. Pozostałe P2012 mają trafić do Cape Air w ciągu kolejnych 5-6 lat (Drugi Traveller w powietrzu , 2018-01-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.