Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne Javeliny dla Ukrainy

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 07 października 2019

Amerykański Departament Obrony wydał zgodę na sprzedaż partii 150 ppk FGM-148 Javelin dla Ukrainy. Zakup będzie realizowany niezależnie od amerykańskiej pomocy wojskowej i zostanie sfinansowany przez Ukrainę.

Ukraina pozyska kolejne 150 ppk Javelin / Zdjęcie: US Army

Rozmowy na temat zakupu prowadzono na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku. Teraz zaś uzyskano formalną zgodę na transakcję. Dotyczy ona sprzedaży 150 ppk Javelin, 10 modułów celowniczych (CLU), urządzeń treningowych, transportu, wyposażenia i innych elementów do obsługi ppk. Wartość transakcji jest szacowana na 39,2 mln USD. Oprócz Javelinów na Ukrainę trafi dodatkowe 250 mln USD pomocy wojskowej od USA.

Wyposażenie dołączy do zakupionej przez Ukrainę w ubiegłym roku partii 210 ppk Javelin, 37 CLU i sprzętu towarzyszącego. Ubiegłoroczny zakup o wartości  47 mln USD dotyczył starszych wariantów systemu Javelin, dostarczanych bezpośrednio z zapasów US Army. Zakupy uzbrojenia ppanc. mają przyczynić się do zwiększenia zdolności ukraińskiej armii do obrony własnego terytorium (Javeliny strategiczną rezerwą Kijowa, 2018-04-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.