Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Javeliny dla Ukrainy

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 07 października 2019

Amerykański Departament Obrony wydał zgodę na sprzedaż partii 150 ppk FGM-148 Javelin dla Ukrainy. Zakup będzie realizowany niezależnie od amerykańskiej pomocy wojskowej i zostanie sfinansowany przez Ukrainę.

Ukraina pozyska kolejne 150 ppk Javelin / Zdjęcie: US Army

Rozmowy na temat zakupu prowadzono na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku. Teraz zaś uzyskano formalną zgodę na transakcję. Dotyczy ona sprzedaży 150 ppk Javelin, 10 modułów celowniczych (CLU), urządzeń treningowych, transportu, wyposażenia i innych elementów do obsługi ppk. Wartość transakcji jest szacowana na 39,2 mln USD. Oprócz Javelinów na Ukrainę trafi dodatkowe 250 mln USD pomocy wojskowej od USA.

Wyposażenie dołączy do zakupionej przez Ukrainę w ubiegłym roku partii 210 ppk Javelin, 37 CLU i sprzętu towarzyszącego. Ubiegłoroczny zakup o wartości  47 mln USD dotyczył starszych wariantów systemu Javelin, dostarczanych bezpośrednio z zapasów US Army. Zakupy uzbrojenia ppanc. mają przyczynić się do zwiększenia zdolności ukraińskiej armii do obrony własnego terytorium (Javeliny strategiczną rezerwą Kijowa, 2018-04-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra