Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Podsłuchy komórkowe na celowniku MindMade

Przemysł zbrojeniowy, Służby państwowe, 07 października 2019

Jednym z najbardziej obleganych nowych rozwiązań technologicznych na lubelskich targach Granice 2019 był elektroniczny, przenośny system antypodsłuchowy dla użytkowników telefonów komórkowych – WiNeS spółki MindMade, specjalistycznego ramienia WB Group (GRANICE 2019, 2019-09-16).

WiNeS był najbardziej obleganą technologiczną nowością lubelskich targów Granice 2019 / Zdjęcie: Wojciech Łuczak

Systemem WiNeS interesują się organa państwa i służby odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa rozmów prowadzonych z aparatów komórkowych przez wszelkiego rodzaju decydentów, czy menedżerów, na przykład bankowych. Działa on na zasadzie całkowicie pasywnego monitoringu stacji bazowych systemu komórkowego – BTS (jest w stałym nasłuchu) i jest w stanie wykryć anomalię w ich pracy. Czyli wówczas, kiedy ktoś usiłuje przechwycić transmisję danych z komputera (przechwyt strumienia danych) lub rozmowy między aparatami telefonicznymi, a podszywającymi się pod stację BTS nieprawdziwymi urządzeniami ewentualnych podsłuchujących.

Jest to - wedle żargonu służb specjalnych – nie wymagający specjalnych ingerencji, czy współpracy z operatorami sieci komórkowych – tzw. podsłuch z powietrza. Zasięg monitoringu WiNeS w gęstej sieci komunikacyjnej współczesnych zurbanizowanych centrów decyzyjnych to aż 5 km.

Jest to pasywny, a więc nie wymagający urządzeń zakłócających, sposób przeciwdziałania nieuprawnionym podsłuchom. Urządzenie precyzyjnie bowiem informuje, analizując łączność między sąsiednimi stacjami bazowymi BTS, czy jesteśmy akurat w zasięgu udającego je urządzenia podsłuchowego. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra