Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

CC-295 w barwach RCAF

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 08 października 2019

Dzisiaj, 8 października, w zakładach w hiszpańskiej Sewilli Airbus zaprezentował pierwszy samolot poszukiwawczy i ratowniczy CC-295 w barwach Royal Canadian Air Force (królewskich wojsk lotniczych Kanady). Samolot przejdzie teraz ostatni etap przygotowań przed przekazaniem użytkownikowi, zaplanowanym przed końcem roku.

CC-295 RCAF w charakterystycznym żółtym malowaniu / Zdjęcie: Airbus

Zgodnie z tradycją malowania samolotów poszukiwawczo-ratowniczych, przyjętą w latach 1970. CC-295 ma żółty kamuflaż, zapewniający, że jest dobrze widoczny przez rozbitków na ziemi, jak i innych użytkowników przestrzeni powietrznej.

Pierwsze załogi RCAF rozpoczęły trening późnym latem 2019 w międzynarodowym centrum szkoleniowym Airbusa w Sewilli. Kanadyjczycy odbiorą 16 CC-295, które będą stacjonowały w bazach: Comox w prowincji Kolumbia Brytyjska, Winnipeg w  Manitobie, Trenton w Ontario i Greenwood w Nowej Szkocji.

Obecnie kończą się próby w locie lub trwa montaż końcowy kolejnych 6 CC-295. Oprócz tego rozpoczęto wstępne próby akceptacyjne 7 symulatorów i urządzeń szkoleniowych (Oblot CC-295, 2019-07-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra