Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Szojgu ujawnia skalę modernizacji w 2019

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 09 października 2019

Minister obrony Federacji Rosyjskiej Siergiej Szojgu podał na spotkaniu z dowódcami sił zbrojnych w Moskwie, iż w bieżącym roku na przezbrojenie całego systemu obronnego przeznacza się kwotę 1,5 biliona rubli (w oryginale rosyjskim 1,5 tryliona, czyli według naszej terminologii – 1,5 z dwunastoma zerami). 70% tych środków zostanie wydane na seryjne zakupy nowych systemów uzbrojenia i techniki wojskowej.

Minister obrony FR Siergiej Szojgu / Zdjęcie: MO FR

Minister podał, że w ostatnim okresie siły zbrojne Federacji Rosyjskiej otrzymały ponad 2300 egzemplarzy nowych i zmodernizowanych systemów uzbrojenia.

Według jego deklaracji, zgodnie z wstępnymi ocenami, plan tegorocznych zakupów uzbrojenia i modernizacji starszych modeli sprzętu wojskowego został wypełniony w 47 %. W porównaniu z 2018 tempo wprowadzania do służby nowych, wysoko zaawansowanych technicznie systemów uzbrojenia wzrosło obecnie o 6,7 %. Minister oczekuje, że w związku z tym wszystkim w końcu 2019 siły zbrojne FR dysponować będą 68% wyłącznie nowoczesnego uzbrojenia.

Szojgu poinformował, że przemysł zbrojeniowy, realizując dostawy nowoczesnego sprzętu bojowego będzie się starał w maksymalny sposób uniezależnić od importu – tworząc rosyjskie zamienniki podzespołów i komponentów systemów uzbrojenia.

Czy będą obowiązywały zachodnie sankcje, czy nie – podsumował Szojgu – w każdym przypadku jesteśmy zdecydowani rozwijać swoje własne, niezależne nowoczesne systemy uzbrojenia


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.