Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej zmodernizowanych Bradleyów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 11 października 2019

US Army zamówiła modernizację 168 bwp Bradley. Wartość kontraktu to 269 mln USD. Razem z pojazdami zamówionymi w ramach poprzedniej umowy, da to łącznie 332 zmodernizowanych bwp, za łączną kwotę 578 mln USD. W ramach umowy do US Army trafią pojazdy w wariancie bojowego wozu piechoty M2A4 i wozu rozpoznania artyleryjskiego M7A4.

Zakup pozwoli zwiększyć możliwości bojowe US Army i podwyższyć poziom gotowości amerykańskich ABCT / Zdjęcie: BAE Systems

Głównym elementem modernizacji Bradleyów jest poprawienie ich mobilności i przystosowanie pojazdów do kolejnych modernizacji. Dzięki zmianom w układzie przeniesienia napędu wozy efektywniej wykorzystują moc zespołów napędowych, co wpływa na polepszenie ich mobilności.

W celu dostosowania pojazdów do coraz większej liczby pokładowych urządzeń elektronicznych zastosowano wydajniejszą instalację wytwarzania energii elektrycznej. Ponadto zastosowano również unowocześniony system wymiany danych Force XXI Battle Command Brigade and Below (FBCB2, Iron Fist na JLTV i na … bwp Bradley, 2018-10-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra