Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Więcej zmodernizowanych Bradleyów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 11 października 2019

US Army zamówiła modernizację 168 bwp Bradley. Wartość kontraktu to 269 mln USD. Razem z pojazdami zamówionymi w ramach poprzedniej umowy, da to łącznie 332 zmodernizowanych bwp, za łączną kwotę 578 mln USD. W ramach umowy do US Army trafią pojazdy w wariancie bojowego wozu piechoty M2A4 i wozu rozpoznania artyleryjskiego M7A4.

Zakup pozwoli zwiększyć możliwości bojowe US Army i podwyższyć poziom gotowości amerykańskich ABCT / Zdjęcie: BAE Systems

Głównym elementem modernizacji Bradleyów jest poprawienie ich mobilności i przystosowanie pojazdów do kolejnych modernizacji. Dzięki zmianom w układzie przeniesienia napędu wozy efektywniej wykorzystują moc zespołów napędowych, co wpływa na polepszenie ich mobilności.

W celu dostosowania pojazdów do coraz większej liczby pokładowych urządzeń elektronicznych zastosowano wydajniejszą instalację wytwarzania energii elektrycznej. Ponadto zastosowano również unowocześniony system wymiany danych Force XXI Battle Command Brigade and Below (FBCB2, Iron Fist na JLTV i na … bwp Bradley, 2018-10-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.