Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próba GLSDB w Norwegii

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 15 października 2019

Strzelanie próbne przy użyciu amunicji GLSDB (Ground Launched Small Diameter Bomb) przeprowadzono 26 września w Centrum prób Andøya w norweskim Andenes. Pocisk wystrzelono z niestandardowego, w pełni autonomicznego kontenera 20-stopowego, który został opracowany przez Siły Zbrojne Norwegii. Cel na morzu był zlokalizowany w odległości 130 km od wyrzutni. Próba zakończyła się pomyślnie.

Próbne strzelania GLSDB odbyły się w centrum Andøya / Zdjęcie: Saab

GLSBD powstała we współpracy Boeinga i Saaba, na bazie GBU-39/B Small Diameter Bomb (SDB). Jest to amunicja precyzyjna dalekiego zasięgu, mającą zdolność poruszania się po skomplikowanych trajektoriach i wykonywania złożonych manewrów. Jej przeznaczeniem jest eliminowanie celów, których nie zwalczyć za pomocą konwencjonalnych środków prowadzących ogień bezpośredni i pośredni.

GLSBD można wystrzeliwać z zasobnika kontenerowego, a także z dowolnej wyrzutni kompatybilnej z pociskami rakietowymi M26, np. HIMARS, M270 i ChunMoo. Zasobniki można również montować na okrętach.

Wprowadzenie do uzbrojenia GLSDB umożliwi zwalczanie przy użyciu wyrzutni rakietowych celów znajdujących się w dużej odległości, zwłaszcza o szczególnym znaczeniu strategicznym i silnie bronionych, jak też trudnych do trafienia (bunkrów lub jaskiń), których nie można zniszczyć za pomocą klasycznych pocisków artyleryjskich. Nowy typ uzbrojenia będzie proponowany aktualnym i przyszłym użytkownikom MLRS (GLSDB dla MRLS, 2015-03-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra