Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ADEX 2019: Makieta KF-X

Imprezy branżowe, Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 15 października 2019

Podczas rozpoczętego dzisiaj w Seulu salonu ADEX przedsiębiorstwo Korea Aerospace Industries zaprezentowało pełnowymiarową makietę nowego wielozadaniowego samolotu bojowego KF-X. Zgodnie z wcześniejszymi wizualizacjami jego konfiguracja aerodynamiczna przypomina amerykańskiego F-22.

Pełnowymiarowa makieta nowego południowokoreańskiego wielozadaniowego samolotu bojowego KF-X / Zdjęcie: twitter

Co ciekawe, KF-X został zaprezentowany z pełną gamą podwieszeń: dwoma dodatkowymi zbiornikami paliwa, dwiema bombami i dwiema kierowanymi pociskami rakietowymi powietrze-powietrze krótkiego zasięgu Diehl Defense IRIS-T, zasobnikiem celowniczym Lockheed Martin Sniper i czterema kpr p-p dalekiego zasięgu MBDA Meteor (pod kadłubem). Na lewej burcie zabudowano 20-mm działko pokładowe.

W nosowej części kadłuba, przed kabiną pilota, widoczny jest model czujnika termolokacyjnego (IRST), umożliwiającego przeszukiwanie przestrzeni i śledzenie celów bez konieczności użycia urządzeń aktywnych. Jak podaje producent, zdolność przenoszenia uzbrojenia w wewnętrznych komorach zostanie wprowadzona w późniejszym czasie.

Natomiast w jednej z hal wystawiona jest makieta kabiny załogi KF-X, z pojedynczym wskaźnikiem dotykowym, na którym prezentowane będą informacje taktyczne, pilotażowo-nawigacyjne i parametry zespołu napędowego i wskaźnikiem przeziernym. Według przedstawicieli KAI do użytkowania awioniki konieczne będzie użycie nieco większej siły nacisku, niż w klasycznych tabletach, co umożliwi zniwelowanie błędów spowodowanych zabrudzeniem i rysami. Pilot będzie miał do dyspozycji sterownice HOTAS z bocznym drążkiem.

Prototyp KF-X, napędzany dwoma silnikami GE Aviation F414, ma zostać zaprezentowany na początku 2021, a oblatany w pierwszej połowie 2022. Wejście do służby w planowane jest w 2026 (Projekt wstępny KF-X, 2018-06-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra