Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Desant morski podczas KAMANDAG 3

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 16 października 2019

Desant przeprowadzono w czasie wielonarodowego ćwiczenia KAMANDAG 3, którego gospodarzem są Filipiny. Wzięły w nim udział pododdziały USMC, Japońskich Sił Samoobrony i filipiński Korpus Piechoty Morskiej. Miał miejsce na plaży Katungkulan w Filipinach. Ćwiczenie potrwa do 18 października.

KAMANDAG to akronim z języka filipińskiego, oznaczający Kaagapay Ng Mga Mandirigma Ng Dagat, czyli Współpraca Wojowników na Morzu / Zdjęcie: USMC

Desant był kulminacyjnym momentem ćwiczeń. Jego przygotowanie trwało dwa tygodnie. W ramach ćwiczenia pojazdy amfibijne AAV opuściły okręty desantowe BRP Davao Del Sur (LD 602) i USS Germantown (LSD 42). Następnie AAV dotarły na brzeg zabezpieczając obszar lądowania. W tym samym czasie japońscy żołnierze przewodzili ćwiczeniom ewakuacji medycznej ofiar katastrofy naturalnej.

Poza desantem morskim ćwiczenie KANDAMAG 3 obejmuje inne działania. W jego ramach uczestnicy realizują ćwiczenia z walki w terenie zurbanizowanym, prowadzenia operacji lotniczych i reagowania na zagrożenie terrorystyczne. Filipińscy i amerykańscy żołnierze doskonalą ponadto zdolności obrony przeciwlotniczej najniższego szczebla.

Ćwiczenie angażuje, poza siłami zbrojnymi, elementy służby zdrowia, władze cywilne i społeczność Filipin. Jest to okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie higieny, podtrzymywania życia, udzielania pierwszej pomocy i protokołów bezpieczeństwa. Kolejne odsłony ćwiczenia KANDAMAG pozwalają na zacieśnienie współpracy pomiędzy USA, Filipinami i innymi państwami regionu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.