Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Japońska donacja dla KMP

Służby państwowe, Strategia i polityka, 17 października 2019

Japonia przekazała Kenii 17 łodzi patrolowych, aby pomóc temu krajowi w poprawie bezpieczeństwa morskiego. Łodzie zostały przekazane funkcjonariuszom Kenya Maritime Police 2 października w porcie Mombasa przez japońskiego ambasadora w Kenii Ryoichi Horie. Przekazany sprzęt to dwie łodzie 12-m, pięć łodzi 8-m i dziesięć łodzi 6-m.

W ramach japońskiej donacji KMP otrzymała 17 łodzi patrolowych różnej wielkości / Zdjęcie: KMP  

Aby wesprzeć wysiłki Kenii na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa morskiego i przeciwdziałania terroryzmowi, Japonia przekazuje 17 łodzi patrolowych wyprodukowanych w Japonii o wartości około 2,8 mln USD policji morskiej w ramach donacji dla Republiki Kenii. Ponadto Japonia i Kenia podpisały umowę o kolejnej donacji o wartości 2,8 mln USD na zakup większej liczby łodzi patrolowych – powiedział JE Horie.

Zastępca Inspektora Generalnego kenijskiej policji Edward Mbugua, dodał, że zdarzają się przypadki piractwa na Oceanie Indyjskim i darowizna ta pomoże nam w walce z piratami na morzu.

Japonia jest zaangażowana w pomoc Kenii w walce z terroryzmem i wzmocnieniu bezpieczeństwa na morzu. W ciągu najbliższych 3 lat celu co najmniej 1000 kenijskich funkcjonariuszy przejdzie szkolenie dotyczące poprawy bezpieczeństwa morskiego i zarządzania zasobami morskimi.

Kenya Maritime Police została utworzona w 2007 w celu zapewnienia bezpieczeństwa na morzach i wodach lądowych Kenii i zwalczania przemytu broni, uprowadzeń bydła, handlu narkotykami, handlu dziećmi, nielegalnej migracji, piractwa morskiego oraz nielegalnych połowów.

W 2017 KMP nabyła sześć łodzi patrolowych od Republiki Korei. Natomiast w ub. r. Stany Zjednoczone Ameryki przekazały marynarce wojennej Kenii szybkie łodzie patrolowe Metal Shark (Metal Sharki dla Kenii, 2018-02-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra