Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

VIII KMO opuścił HSW

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 17 października 2019

15 października Hutę Stalowa Wola opuścił ostatni, już VIII, Kompanijny Moduł Ogniowy z samobieżnymi automatycznymi 120-mm moździerzami Rak o Artyleryjskimi Wozami Dowodzenia. Sprzęt znajdzie się w wyposażeniu 12. Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie.

VIII KMO Rak trafi do 12. Brygady Zmechanizowanej / Zdjęcie: HSW

W ten sposób producent kończy realizację umowy zawartej 28 kwietnia 2016 z Wojskiem Polskim na produkcję wyposażenia dla ośmiu KMO Rak. Jednostki artyleryjskie zostały wyposażone w ponad 60 egz. moździerzy M120K.  Do 30 października br. HSW przekaże wojsku ostatni ósmy KMO Rak wraz z Artyleryjskim Wozem Remontu Uzbrojenia AWRU, realizowanym w ramach odrębnej umowy.

Niedawno Inspektorat Uzbrojenia MON podpisał z HSW umowę na kontynuację dostaw w l. 2020-2021 moździerzy i wozów dowodzenia do dwóch KMO Rak (HSW z kolejnym zamówieniem na KMO Rak, 2019-10-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra