Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

TIBA-1 czeka na start

Astronautyka, 18 października 2019

Satelita komunikacyjny TIBA-1, zbudowany dla rządu egipskiego przez spółki Airbus i Thales Alenia Space opuścił pomieszczenia montażowe w zakładach Airbus Defence and Space w Tuluzie. Samolot transportowy przewiózł go 16 października do Gujany Francuskiej, gdzie na terenie kosmodromu w Kourou będzie oczekiwał na wystrzelenie w kosmos na pokładzie rakiety Ariane 5.

Satelita TIBA-1 przygotowywany do transportu do Gujany Francuskiej / Zdjęcie: Airbus

Airbus Defence and Space i Thales Alenia Space wspólnie odpowiadają za budowę TIBA-1 i dostarczenie go na orbitę. Airbus skonstruował nosiciela – satelitę Eurostar E3000 oraz zmontował i przetestował go. Natomiast spółka TAS zaprojektowała i zbudował wyposażenie łączności, którego elementem jest zdwojone szerokopasmowe łącze informacyjne obsługujące kodowane transmisje w paśmie Ka.

TIBA-1 został zaprojektowany do pozostawania na orbicie przez ponad 15 lat. Będzie miał masę startową 5600 kg i ma wytwarzać dla siebie moc elektryczną ponad 9 kW.


Drukuj Góra