Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Trzy oferty na czeski bwp

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 października 2019

Według informacji opublikowanych przez czeskie Ministerstwo Obrony złożono trzy wstępne oferty w ramach postępowania na nowy bwp. Wśród oferentów znalazł się koncern BAE Systems, GDLS i Rheinmetall. Z udziału w postępowaniu zrezygnowało konsorcjum PSM.

Wartość programu zakupu następców BVP-2 przez naszych południowych sąsiadów szacowana jest na 1,6 mld euro / Zdjęcie: Armáda České Republiky

PSM (Rheinmetall i KMW) oferowało w programie bwp Spz Puma. W pisemnej informacji dostarczonej do czeskiego resortu obrony konsorcjum zakomunikowało o trudnościach z dostosowaniem Pumy do czeskich wymogów. Miało się to wiązać ze zbyt wysokimi kosztami modyfikacji pojazdu.

Czesi wymagają wozu mieszczącego 3 członków załogi i 9 żołnierzy desantu. Puma mieści jedynie 6 żołnierzy w przedziale desantowym. Innym poważnym problemem jest zintegrowanie Pumy wyłącznie z bezzałogowym systemem wieżowym. Zaś Czesi poszukują pojazdu z wieżą załogową.

Wraz z otrzymaniem wstępnych ofert zespół projektowy w resorcie obrony podejmie się ich oceny. Następnie odbędą się negocjacje, po których oferenci zostaną zaproszeni do składania ostatecznych ofert. Zwycięski producent dostarczy do Armáda České Republiky 210 bwp w siedmiu wariantach. Pojazdy zastąpią eksploatowane w 7. Brygadzie Zmechanizowanej licencyjne BVP-2 (Zapytania ofertowe na bwp dla Czech, 2019-08-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.