Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trzy oferty na czeski bwp

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 października 2019

Według informacji opublikowanych przez czeskie Ministerstwo Obrony złożono trzy wstępne oferty w ramach postępowania na nowy bwp. Wśród oferentów znalazł się koncern BAE Systems, GDLS i Rheinmetall. Z udziału w postępowaniu zrezygnowało konsorcjum PSM.

Wartość programu zakupu następców BVP-2 przez naszych południowych sąsiadów szacowana jest na 1,6 mld euro / Zdjęcie: Armáda České Republiky

PSM (Rheinmetall i KMW) oferowało w programie bwp Spz Puma. W pisemnej informacji dostarczonej do czeskiego resortu obrony konsorcjum zakomunikowało o trudnościach z dostosowaniem Pumy do czeskich wymogów. Miało się to wiązać ze zbyt wysokimi kosztami modyfikacji pojazdu.

Czesi wymagają wozu mieszczącego 3 członków załogi i 9 żołnierzy desantu. Puma mieści jedynie 6 żołnierzy w przedziale desantowym. Innym poważnym problemem jest zintegrowanie Pumy wyłącznie z bezzałogowym systemem wieżowym. Zaś Czesi poszukują pojazdu z wieżą załogową.

Wraz z otrzymaniem wstępnych ofert zespół projektowy w resorcie obrony podejmie się ich oceny. Następnie odbędą się negocjacje, po których oferenci zostaną zaproszeni do składania ostatecznych ofert. Zwycięski producent dostarczy do Armáda České Republiky 210 bwp w siedmiu wariantach. Pojazdy zastąpią eksploatowane w 7. Brygadzie Zmechanizowanej licencyjne BVP-2 (Zapytania ofertowe na bwp dla Czech, 2019-08-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra