Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

10 rekordów w 20 godzin

Lotnictwo cywilne, 21 października 2019

Bombardier ogłosił, że samolot odrzutowy klasy biznes Challenger 350 ustanowił rekordy prędkości dla 10 par amerykańskich miast – najważniejszych w lotnictwie biznesowym – w 20,5 h.

Kanadyjski koncern dostarczył dotychczas ponad 300 Challengerów 350 / Zdjęcie: Bombardier

Challenger 350 wystartował z Las Vegas 27 września o 07:56 czasu lokalnego i wyruszył w trasę po Stanach Zjednoczonych Ameryki. Samolot leciał ze średnią prędkością przelotową M0,82 na każdym odcinku, z międzylądowaniami w Denver, Chicago, Teterboro, Waszyngtonie, White Plains (Nowy Jork), West Palm Beach, Houston, Dallas i Los Angeles, przed powrotem do Las Vegas. Samolot powrócił do lotniska wylotu o 04:20 czasu lokalnego następnego dnia, 28 września, po przebyciu ponad 10 370 km.

Samoloty Challenger 350 doskonale poradził sobie podczas 10 lotów, wykazując się wyjątkowymi osiągami podczas każdej z naszych misji. Chociaż ten bezprecedensowy rekord jest imponującym osiągnięciem, ukończenie 10-etapowej wycieczki po USA w mniej niż jeden dzień mieści się w możliwościach tego wyjątkowego samolotu – powiedział Dennis Simmons odpowiedzialny za operacje lotnicze Bombardiera (Rekord prędkości Challengera 350, 2015-11-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra