Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prototyp bwp RedBack

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Imprezy branżowe, 22 października 2019

Podczas targów ADEX 2019 w Seulu południowokoreański koncern Hanwha Defense Systems ujawnił prototyp bojowego wozu piechoty AS21 RedBack. Pojazd ten bierze udział w australijskim programie Land 400 Phase 3.

W porównaniu z K21, w RedBacku Koreańczycy znacząco podnieśli poziom ochrony balistycznej i przeciwminowej / Zdjęcie: Hanwha Defense Systems

Budowę prototypu AS21 zakończono w ubiegłym miesiącu. Zaś w przyszłym rozpoczną się jego testy. Po ujawnieniu pojazdu stanowisko, na którym był prezentowany, odwiedzili m.in. premier Republiki Korei Lee Nak-yeon i minister obrony Jeong Kyeon-doo.

AS41 RedBack wywodzi się z koreańskiego bwp K21. Ma masę 42 t. Meści 3 członków załogi i 8 żołnierzy desantu. W pojeździe zamontowano nowy system wieżowy T2000 opracowany we współpracy z Elbit Systems. Zaprezentowano go z 30-mm armatą automatyczną, choć wieża jest przystosowana do montażu armat kal. 25-50 mm. Dodatkowe uzbrojenie stanowi karabin maszynowy i podwójna wyrzutnia ppk. Pojazd może zostać ponadto wyposażony w zdalnie sterowane stanowisko strzeleckie i system ochrony aktywnej.

W ramach programu Land 400 Phase 3 Australijczycy zamierzają pozyskać 450 pojazdów, które zastąpią eksploatowane transportery M113AS4. Poza Hanwha Defense Systems w postępowaniu bierze udział Rheinmetall z bwp KF41 Lynx. Wartość programu szacowana jest na 15 mld AUD (Dwie propozycje w programie Land 400, 2019-09-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.