Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Maroko zwiększa budżet obronny

Strategia i polityka, Wojska lądowe, Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 23 października 2019

Jak podają marokańskie media, w 2020 planowany jest wzrost budżetu obronnego kraju o blisko 30%. Wzrośnie on z tegorocznych 35,2 mld MAD (14,2 mld zł) do 45,4 mln MAD (18,3 mld zł). Dodatkowe środki przeznaczone zostaną głównie na wydatki osobowe i sprzętowe.

Jednym z najbardziej kosztownych przedsięwzięć będzie zakup przez Maroko 24 śmigłowców AH-64 Apache / Zdjęcie: US Army  

Resort obrony planuje wzrost liczby poborowych i podniesienie uposażeń żołnierzy. Koszty osobowe Królewskich Sił Zbrojnych Maroka wzrosną tym samym z 22,3 mld do 33,2 mld MAD. Z kolei wydatki na uzbrojenie wzrosną z 6,1 mld do 7,1 mld MAD. Zaś wydatki inwestycyjne wzrosną z 4,8 mld do 5,1 mld MAD. Nagły wzrost budżetu obronnego uzasadniają rosnące potrzeby resortu.

Zgodnie z ustawą o finansach Królestwa Maroka zapewnione ma być finansowanie programu modernizacji technicznej armii, który pochłonie 110 mld MAD. W ramach modernizacji planowane jest nabycie 25 samolotów wielozadaniowych F-16C/D Block 72, 24 śmigłowców uderzeniowych AH-64 Apache, 12 śmigłowców lekkich, 24 śmigłowców transportowych i samolotu walki elektronicznej. Ponadto planowany jest zakup co najmniej jednego zestawu OP Patriot PAC-3 i armatohaubic M109A6. Zaś marokańska marynarka wojenna otrzyma nową fregatę i urządzenia do obserwacji wybrzeża (Zgoda na TOW 2A dla Maroka, 2019-09-13, Maroko poszukuje kolejnych C-130H, 2019-08-02, Maroko chce kupić F-16 Block 72, 2019-03-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.