Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy ATR 42-600 dla Drukair

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 23 października 2019

Drukair, narodowy przewoźnik Bhutanu odebrał wczoraj, 22 października, w zakładach w Tuluzie swój nowy samolot turbośmigłowy ATR 42-600. W jego kabinie Armonia zabudowano 40 foteli pasażerskich.

ATR 42-600 należący do linii Drukair / Zdjęcie: ATR

Samolot dla Drukair wyposażono w system ClearVision, który zapewni pilotom wyjątkową widoczność i świadomość sytuacyjną oraz nowoczesną awionikę pozwalającą wykonywać operacje lotnicze według RNP (Required Navigation Performance) – wymaganych charakterystyk nawigacyjnych, definiowanych dla różnych etapów lotu, które uniezależniają nawigację od fizycznej lokalizacji urządzeń nawigacyjnych. Jest to niezwykle ważne podczas operowania z lotnisk w Himalajach, położonych na dużych wysokościach.

Głównym węzłem Drukair jest port lotniczy Paro. Samoloty linii docierają do miast w Bangladeszu, Indiach, Nepalu, Tajlandii i Singapurze. Od września 2020 towarzystwo uruchomi loty do Dubaju i Tokio-Narity.

Flota Drukair składa się z 3 Airbusów A319 i jednego ATR 42-500. W kwietniu 2018 linie zamówiły jednego A320neo, który ma zostać dostarczony do końca tego roku (Drukair zamawiają A320neo, 2018-04-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra