Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Łotwa odebrała Husky

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 24 października 2019

Żołnierze 54. Batalionu Inżyniersko-Technicznego 2. Brygady Latvijas Republikas Zemessardze (Gwardii Narodowej Republiki Łotwy) odebrali trzy wozy saperskie Husky 2G, służące do wykrywania min. Sprzęt, wraz z pakietem szkolenia personelu i wsparciem technicznym, o łącznej wartości ok. 7,8 mln USD, dostarczył rząd w Waszyngtonie, w ramach programu Foreign Military Financing.

 Jeden z trzech wozów saperskich Husky 2G, jakie USA przekazały Łotwie / Zdjęcie: MO Łotwy

Husky są wyposażone w georadar z rodziny Visor (2500 lub 3200), z trzema lub czterema antenami. Wykrywane przez niego miny przeciwpiechotne lub improwizowane ładunki wybuchowe są następnie oznaczane na mapach cyfrowych m.in. przy użyciu GPS. Zebrane dane terenowe są przekazywane do centrum dowodzenia przy pomocy modułów kryptograficznych SAASM (Ostatnie Husky dla USA, 2013-11-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.