Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Umowa na RMA dla Lynxa

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 24 października 2019

Realizacja umowy ma pozwolić na minimalizację ryzyka w procesie pozyskania bojowego wozu piechoty dla Australijskich Sił Obrony. Kontrakt RMA obejmuje dostawę do Australii trzech bwp Lynx KF41 i przeprowadzenie testów z ich udziałem. Testy w ramach RMA mają odbyć się w ciągu 24 miesięcy. Pojazdy będą w tym czasie eksploatowane przez australijskich żołnierzy w ekstremalnych warunkach. Sprawdzona zostanie przeżywalność pojazdu, możliwości transportu i mobilność. Ponadto przeprowadzone zostaną testy balistyczne i testy z użyciem ładunków wybuchowych. Wpływ na ocenę pojazdu będą miały także oceny żołnierzy je eksploatujących. Równocześnie z testami będą trwały negocjacje pomiędzy producentem a władzami Australii.

Testy prowadzone będą w nowo utworzonym Military Vehicle Centre of Excellence w Australii / Zdjęcie: Rheinmetall

Kontrakt jest jednym z etapów postępowania w programie Land 400 Phase 3 na następcę australijskich transporterów M113AS4. Australijskie Siły Obrony mają pozyskać w jego ramach 450 bwp. Obok niemieckiego koncernu w rywalizacji bierze udział Hanwha Defense Systems z bwp AS41 RedBack (Prototyp bwp RedBack, 2019-10-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.