Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dostawy S-400 do Turcji zrealizowane

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 października 2019

Szef Rosoboroneksportu, Aleksandr Michiejew poinformował wczoraj, że zakończyły się dostawy kompleksów obrony powietrznej S-400 do Turcji. Wcześniej niż planowano Rosjanie dostarczyli kompletne wyposażenie i pociski rakietowe. Potrzebne były do tego 72 loty ciężkich transportowców.

Michiejew dodał, że teraz planowane są dodatkowe dostawy. – Omawiamy opcje, model finansowy i terminy dostaw – poinformował.

Tureckie S-400 mają zostać rozmieszczone na planowanych pozycjach w grudniu. Gotowość bojową powinny osiągnąć kilka miesięcy później, po zakończeniu szkolenia obsług / Zdjęcie: MO Turcji

Kontrakt na dostawy do Turcji czterech dywizjonów kompleksów S-400 został zawarty przez Rosoboroneksport we wrześniu 2017. Jego wartość wyceniono na 2,5 mld USD, z czego połowę stanowił rosyjski kredyt. Dostawy zamówionego sprzętu rozpoczęły się w lipcu 2019.

Przeciwko transakcji od początku protestowały Stany Zjednoczone Ameryki, które oferowały Ankarze systemy Patriot. Po rozpoczęciu dostaw Amerykanie wprowadzili sankcje, obejmujące m.in. wstrzymanie dostaw do Turcji samolotów stealth F-35. Turcja powinna otrzymać ich ponad 100 i domaga się kontynuowania dostaw oraz dalszego udziału w programie budowy tych samolotów (Drugi komplet S-400 już w Turcji, 2019-09-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra