Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tu-160 w RPA

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 24 października 2019

Wczoraj w bazie Waterkloof w RPA wylądowały dwa bombowce strategiczne Tu-160. Wchodzą one w skład grupy lotniczej WKS FR. Przed bombowcami do Waterkloof przybyły dwa inne samoloty tej grupy – pasażerski Ił-62 i transportowy An-124 Rusłan.

Do RPA przyleciały dwa bombowce strategiczne WKS FR Tu-160 – Iwan Jarygin i Wasilij Rieszietnikow. Przed nimi w bazie Waterkloof wylądował pasażerski Ił-62 i transportowy An-124 / Zdjęcie: MO FR

Rosyjska wizyta jest realizowana w ramach umowy o współpracy wojskowej FR i RPA z 1995. Członkowie grupy biorą udział w seminarium zorganizowanym przez południowoafrykańskie MO. Wizyta rozpoczęła się równolegle ze szczytem Rosja – Afryka, które odbywa się w Soczi z udziałem blisko 10 tysięcy osób, w tym wielu przywódców państw.

Tu-160 przyleciały do państwa Afryki po raz pierwszy w historii. Ich lot odbywał się nad Morzem Kaspijskim i Azowskim oraz Oceanem Indyjskim. Trwał ponad 13 godzin. Bombowce przeleciały w tym czasie ponad 11 tys. km, uzupełniając paliwo w locie. W ostatniej fazie Tu-160 towarzyszyły dwa południowoafrykańskie myśliwce JAS 39 Gripen.

W grudniu 2018 z podobną wizytą podobna grupa przebywała w Wenezueli (Tu-160 w Wenezueli, 2018-12-10). Rosyjskie bombowce Tu-160 wykonywały wówczas wspólne loty patrolowe z samolotami wenezuelskimi.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra