Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rekordowy rozkład z Pyrzowic

Lotnictwo cywilne, 28 października 2019

W tegorocznym zimowym rozkładzie lotów z MPL Katowice-Pyrzowice znalazły się 64 połączenia regularne i czarterowe do 22 państw, w tym aż 13 nowych połączeń regularnych.

W tegorocznym zimowym rozkładzie lotów z MPL Katowice-Pyrzowice znalazło się aż 13 nowych połączeń regularnych, w tym 12 obsługiwanych przez Ryanaira / Zdjęcie: Piotr Adamczyk

W rozkładzie znalazło się 50 regularnych połączeń, przy czym na niektóre lotniska loty są wykonywane przez więcej niż jednego przewoźnika. 8 połączeń obsługują przewoźnicy latający do Wielkiej Brytanii, 7 do Włoch, po 6 do Niemiec i na Ukrainę, 5 do Norwegii, po 3 do Hiszpanii i Szwecji, po 2 do Irlandii, Holandii i na Cypr, po jednym na Islandię, do Grecji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Gruzji i Izraela. W siatce znalazło się też jedno połączenie krajowe, czyli obsługiwana przez PLL LOT trasa do Warszawy.

Najwięcej nowych tras do swojej zimowej oferty wprowadził Ryanair, który w końcu października w Pyrzowicach uruchamia swoją nową bazę operacyjnej, w której początkowo będą stacjonować dwa Boeingi 737-800. Zimowa siatka połączeń irlandzkiego przewoźnika obejmuje 18 kierunków, w tym aż 12 nowości: Bolonię, Brindisi, Cork, Dortmund, Göteborg, Katanię, Kijów-Borispol, Kolonię-Bonn, Manchester, Odessę, Oslo-Torp i Pafos.

Loty do Bolonii będą wykonywane głównie w poniedziałki i piątki, do Brindisi w poniedziałki i piątki, do Cork w czwartki i niedziele, do Dortmundu codziennie, do Göteborga i Katanii w środy i niedziele, do Kijowa-Borispola w poniedziałki, środy, piątki i niedziele, do Kolonii-Bonn, Manchesteru i Odessy we wtorki, czwartki i soboty, do Pafos początkowo niedziele, a od 23 listopada soboty, do Oslo-Torp we wtorki, czwartki i soboty. Zimową nowością w rozkładzie Wizz Aira są zaś loty do Odessy, wykonywane we wtorki i soboty.

MPL Katowice-Pyrzowice jest od lat liderem wśród polskich regionalnych lotnisk w segmencie ruchu czarterowego zarówno pod względem liczby obsługiwanych pasażerów jak i oferowanych tras. W tegorocznym zimowym rozkładzie lotów z Pyrzowic znalazło się 14 połączeń czarterowych do 8 państw. Najwięcej tras, bo aż 4, dostępne są do Hiszpanii, gdzie można polecieć na Teneryfę, Fuerteventurę, Gran Canarię i Lanzarote oraz do Egiptu, gdzie można polecieć do Sharm El Sheikh, Hurghady, Taby i Marsa Alam. Po jednej trasie wiedzie do Portugalii (Madera), Turcji (Antalya), Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Ras El Khaimah), Kenii (Mombasa), Omanu (Salalah) i Gambii (Bandzul).

Rozkład zima 2019/2020 w Katowice Airport ma spory potencjał wzrostu. Prognozujemy, że w ruchu ogółem każdy miesiąc w okresie listopad – marzec będzie najlepszym w historii lotniska. Wpływ na ten stan rzeczy będzie miał start bazy linii lotniczej Ryanair z aż dwunastoma nowymi kierunkami. Pod względem liczby nowości w zimie, w gronie trzynastu lotnisk regionalnych, Pyrzowice będą liderem. Dobrego wyniku spodziewamy się także w przewozach czarterowych, ponieważ jak co roku, w okresie późnej jesieni i zimy, dysponujemy solidną i zróżnicowaną siatką połączeń wakacyjnych – powiedział Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A., które zarządza lotniskiem w Pyrzowicach (Nowa wieża w Pyrzowicach oddana do użytku, 2019-10-21).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.