Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Lotnisko Chopina rozpoczęło sezon zimowy

Lotnictwo cywilne, 28 października 2019

W nowym sezonie zimowym osoby podróżujące z Lotniska Chopina mogą liczyć na wiele połączeń regularnych, które zaoferują Polskie Linie Lotnicze LOT. 27 października krajowy przewoźnik wprowadził bezpośrednie loty Bombardierów Q400 z Warszawy do Bydgoszczy. Zaplanowano 10 rejsów w tygodniu, które zostały tak dopasowane, aby umożliwić wygodne przesiadki w Warszawie pasażerom z największego miasta województwa kujawsko-pomorskiego.

W nowym sezonie zimowym pojawią się również nowe ciekawe połączenia czarterowe z Warszawy / Zdjęcie: Lotnisko Chopina, Dariusz Kłosiński

Z kolei 3 listopada wystartują regularne rejsy do Kolombo na Cejlonie (trzy razy w tygodniu). Na początku przyszłego roku wystartuje LOT-owskie połączenie na nowe lotnisko Pekinu-Daxing (otwarcie trasy 15 stycznia 2020, cztery razy w tygodniu).

Po bardzo dynamicznym i udanym sezonie letnim, przed nami sezon zimowy. Przygotowaliśmy bardzo atrakcyjną ofertę połączeń, dostosowaną do potrzeb Pasażerów. Do naszej bogatej i wciąż rozbudowywanej siatki połączeń dołączy sezonowe połączenie z Warszawy do Kolombo, a od stycznia 2020 rejsy do Pekinu-Daxing. Dzięki czterem dodatkowym połączeniom do stolicy Chin, LOT zaoferuje Państwu codzienne rejsy do Pekinu – powiedział Rafał Milczarski, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Jak co roku LOT na sezon zimowy zawiesi połączenia z Warszawy do: Połągi, Splitu, Zadaru i Puli oraz nowo uruchomione latem br. połączenia między Warszawą a Warną i Korfu, Krakowem a Dubrownikiem i Bukaresztem, a także Rzeszowem i Nowym Jorkiem (EWR). Na przełomie października i listopada do floty PLL LOT dołączy 15. Dreamliner, a dwa kolejne Boeing 787 wzmocnią flotę naszego narodowego przewoźnika wiosną 2020 (LOT-em z Warszawy do San Francisco, 2019-10-07).

Wizz Air od 29 października poleci (trzy razy w tygodniu) z Warszawy do portowego miasta Ejlat w Izraelu (zmiana lotniska z Ovdy na Ramon). 18 grudnia węgierski przewoźnik otworzy nowe połączenie do Edynburga (cztery razy w tygodniu). Zaś już od 11 stycznia 2020 będzie można polecieć z Wizzem do Grenoble, Turynu i Werony (raz w tygodniu).

Pojawią się również nowe ciekawe połączenia czarterowe. LOT zaoferuje Goa, na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Indyjskiego (start 21 listopada, raz w tygodniu, przelot Boeingiem 787-800). Oprócz tego pierwszy raz w sezonie zimowym ze stołecznego lotniska będzie można polecieć Boeingami 767 linii Blue Panorama na malownicze Malediwy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.