Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatnie Leopardy 2A6 dla Finlandii

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 28 października 2019

Ostatnie ze 100 czołgów podstawowych Leopard 2A6, odkupionych przez Maavoimat (wojska lądowe Finlandii) od Holandii dotarły do portu Vuosaari 25 października br. o  godz. 6:45.

Wyładunek ostatnich ex-holenderskich Leopardów 2A6 w porcie  Vuosaari / Zdjęcie: MO Finlandii

W 2014 rząd w Helsinkach podjął decyzję o zakupie stu używanych Leopardów 2A6, wycofanych ze służby w Koninklijke Landmacht (wojskach lądowych Holandii). Wozy, wraz z pakietem części zamiennych, symulatorów, narzędzi specjalnych i sprzętu do prób, a także amunicji, kosztowały wówczas podatników 199,9 mln euro (Holandia sprzedała Leopardy, 2014-01-16).

Pierwsze Leopardy dotarły do Finlandii w maju 2015. Przed oddaniem ich do użytku czołgistom Maavoimat wozy przeszły modyfikacje zgodnie z krajowymi wymaganiami. Szkolenie personelu Panssariprikaati (Brygady Pancernej) rozpoczęło się w 2016. Inną jednostką eksploatującą Leopardy 2A6 jest Karjalan Prikaati (Brygada Karelii).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.