Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zimowe nowości Air France KLM

Lotnictwo cywilne, 29 października 2019

W najnowszym zimowym rozkładzie Grupa Air France KLM kontynuuje rozwój siatki połączeń – jej możliwości transportowe zwiększą się o 2,5% w porównaniu z sezonem zimowym 2018/2019.

W bieżącym sezonie Air France KLM oferuje 98 lotów tygodniowo z czterech miast w Polsce / Zdjęcie: Grupa Air France KLM

Na jesienno-zimowe wyjazdy Air France KLM zaoferują swoim podróżnym 6 nowych miejsc, do których można teraz dolecieć przez Amsterdam lub Paryż. Są to: Quito i Mahe (wznowienie) – Air France z Paryża (CDG) oraz Las Vegas i Boston (po 3 loty w tygodniu), Liberia (Kostaryka) i Bengaluru – KLM z Amsterdamu. Oprócz tego Air France zwiększy liczbę lotów do Waszyngtonu do 11 tygodniowo, do Montrealu – do 14 tygodniowo i do Cancun – do 7 tygodniowo. Loty do Toronto będą wykonywały nowe A350-900 (Pierwszy A350-900 dla Air France , 2019-09-27).

Połączenie do Liberii w Kostaryce to kontynuacja trasy do San Jose – Boeingi 787-9 będą wykonywały 4 loty tygodniowo. Z Paryża do Quito wykonywane będą 3 loty tygodniowo. Liczba lotów z Amsterdamu do Kolumbii (Bogota i Cartagena) wzrośnie do 6 tygodniowo, a do brazylijskiej Foralezy – do 4 tygodniowo.

Zwiększy się też częstotliwość lotów KLM  do Surinamu (Paramaribo) – 5 w tygodniu oraz Air France do Santiago de Chile – 10 w tygodniu i Limy – 5 w tygodniu. KLM wznowi zawieszone w 2017 loty na wyspę Sait Martin (3 razy w tygodniu) i zwiększy do 11 tygodniowo loty do Curacao (KLM mają 100 lat, 2019-10-07).

Tej zimy KLM uruchamia nowe połączenie z Amsterdamu do Bengaluru w Indiach (3 razy w tygodniu), obsługiwane przez Dreamlinery 787-9, a także zwiększa liczbę lotów do Bombaju do 5 tygodniowo. Do 11 wzrośnie liczba tygodniowych połączeń KLM między Amsterdamem a Pekinem. Air France zwiększy ofertę do Japonii: do 6 lotów do Osaki i 14 do Tokio-Haneda. Do 12 tygodniowo zwiększy się liczba lotów Air France z Paryża do Dubaju.

Wraz ze startem nowego sezonu zimowego do oferty powracają loty do Mahe (Seszele), dokąd Air France poleci 3 razy w tygodniu, od 29 października 2019. Narodowy przewoźnik Francji zwiększy liczbę lotów do Nairobi do 5 tygodniowo. Natomiast KLM będzie obsługiwał trasę Amsterdam-Nairobi swoimi najnowszymi Boeingami 787-10, które zastępują Boeinga 747-400. Francuska linia doda też więcej połączeń do Abidżanu, Brazzaville, Kinszasy i Ndżameny, a od 28 października do 12 stycznia 2020 zapewni więcej miejsc na lotach na wyspę Reunion – ich liczba wzrośnie do 13 tygodniowo.

Na rynku europejskim oferta Grupy Air France KLM zmniejszyła się o 2%. W porównaniu do ubiegłorocznego sezonu zimowego, oferta Air France KLM wzbogaciła się o 10 nowych tras. Pięć z nich będzie obsługiwanych  przez cały sezon zimowy: Belgrad – Air France z Paryża CDG (kontynuacja połączenia zainaugurowanego tego lata), Genewa – Air France z Paryża-Orly, Wrocław – KLM ( trasa otwarta w maju 2019, Neapol – KLM z Amsterdamu i Brest – Air France HOP ! z/do Amsterdamu. Ruszą też nowe trasy sezonowe na terenie Francji – do Biarritz, Brestu, Caen i Pau.

Transavia konsoliduje swoją siatkę ze wszystkich baz we Francji (Orly, Lyon i Nantes) i w Holandii (Amsterdam-Schiphol, Rotterdam i Eindhoven), w wyniku czego będzie możliwe uruchomienie 17 nowych. Oferta linii wzbogaci się o m.in. o Tanger, Ouarzazate i Nador (Maroko), Amman (Jordania), Oran (Algieria), Tiranę (Albania), Katanię (Sycylia, Włochy), czy Reykjavik (Islandia).

W bieżącym sezonie Air France KLM oferuje 98 lotów tygodniowo z czterech miast w Polsce: Warszawy, Krakowa, Gdańska i Wrocławia. Od 29 marca 2020 przybędzie kolejne połączenie Air France z Krakowa do Paryża (Zimowa oferta z Wrocławia, 2019-10-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.